« Tagasi

Ühisnädalal kutsutakse vabakonda märkama ja tunnustama

26. novembril, kodanikupäeval, algas üle-eestiline Ühisnädal, mis kestab kuni 3. detsembrini. Ühisnädal on kodanikualgatust ja -aktiivsust tutvustav nädal, mille raames tõstetakse esile tublisid inimesi ja organisatsioone, kes panustavad meie ühiskonna parendamisesse. Selle raames toimuvad igas maakonnas vabakonna tunnustamisüritused.

Maakondlike arenduskeskuste turunduse projektijuht Riina Nõupuu sõnul on aastast-aastasse uute eestvedajate pealekasv napp ning seetõttu on oluline kõigil meil märgata ja tunnustada inimesi, ühendusi, kes enda tegevusega meie kodukoha elu paremaks muudavad. „Ühisnädalal soovime, et kõik inimesed märkaksid ja tunnustaksid hakkajaid tegijaid. Oleme igas maakonnas kutsunud inimesi üles esitama neid, kes on sel aastal oluliste tegudega silma paistnud ning just need säravad teod ja inimesed saavad tunnustatud igas maakonnas toimuvatel tänupäevadel", ütles Nõupuu.

Seitsmendat korda toimuv Ühisnädal algas Põlvamaal juba 22. novembril, mil Himmastes kogunesid Põlvamaa Liikumine Kodukant kutsel maakonna külaliidrid, aktiivsed toimetajad ja säravad külaelanikud. Juba traditsiooniks saanud ümarlaual räägiti avatud valitsemise põhimõtetest ja kuulati väga huvitavat ettekannet, kuidas ühes omavalitsuses neid põhimõtteid juurutatud on. Õhtu lõpetas „EV100 igas külas" raames kingituste tegijate tänamine.

Kolmapäeval, 27. novembril toimub koolitus „Hea elukeskkond – kelle valikut küsimus?". Koolitusel vaadatakse, kuidas kohalikul tasandil erinevate valdkondade koostöö tulemusena kujundada selline elukeskkond, mis toetab inimeste heaolu ja tervist, suurendades seeläbi paikkonna atraktiivsust ja elanike elukvaliteeti.

Põlvamaa Ühisnädala lõpetab 29. novembril toimuv Põlvamaa silmapaistvamate ettevõtete ning parimate vabakonna esindajate tunnustamine ühisel tänusündmusel. Kodanikuühiskonna parimaid tunnustatakse neljas kategoorias: aasta ühendus, sädeinimene, aasta vabatahtlik ja aasta kodanikualgatus. Tunnustatakse nii vabaühendusi kui ka eraisikuid, kelle tegevus 2019. aastal  on olnud silmapaistev ning arendanud kohaliku elu.

„Sel aastal laekus 18 ankeeti ja seega meie maakonnas nominentide või märkajate puuduse üle kurta ei saa. Tänan kõiki, kes võtsid vaevaks tegusaid ja säravaid märgata! Komisjonil ei olnud ka seekord lihtne, sest kuidas võrrelda võrreldamatut? Kõik vääriksid võitu!", ütles Põlva maakonna mittetulundusühenduste konsultant Kaisa Tammoja.

Ühisnädalale panevad punkti Eesti esimesed annetamistalgud, mis toimuvad 3. detsembril. Selle raames võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Annetamistalguid veavad eest Eesti Vabaühenduste Liit, Presidendi Kantselei ja maakondlikud arenduskeskused.

Nädala tegevusi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega. Nädala sündmusi korraldavad kümned organisatsioonid kodanikuühenduste, riigiasutuste ja äriettevõtete hulgast.

Ühisnädala sündmuste ellu viimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.


Lisateave:
Veebikodu: http://uhisnadal.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/uhisnadal/