« Tagasi

Põlvamaa XIV maaraamatukoguhoidja päev

Traditsiooniline maapäev toimus seekord Räpina vallas.

23. oktoobril külastasid raamatukoguhoidjad kõigepealt Süvahavva loodustalu. Talu perenaine Reet Pettai tutvustas unikaalset villavabrikut, kus ta kahe kuu jooksul aastas soovijatele üle Eesti lõnga valmistab. Ringkäik villavabrik-muuseumis oli äärmiselt põnev. Lisaks jagas Reet Pettai palju nõuandeid, kuidas teha tervislikku taimeteed.

Seejärel jätkus päev Leevi Rahvamajas. Maja teisel korrusel avati 2018. aasta oktoobris Leevi Raamatukogu uus ilus ruum, kuhu on võimalik jõuda ka trepitooliga. Raamatukogu uudistamise järel algas koosviibimine rahvamaja õdusas saalis. Koosolijaid tervitasid Räpina abivallavanem Piret Rammo ning Põlvamaa Arenduskeskuse esindajad Lennart Liba (juhataja) ja Andres Määr (kultuurispetsialist).

Tavakohaselt tunnustatakse maapäeval ERÜ konkursside nominente. Seekord on nominentideks Himmaste raamatukoguhoidja Ene Lugamets ja Viluste Põhikooli kauaaegne raamatukoguhoidja Ene Mähar. Väga tublid raamatukoguhoidjad pälvisid Põlvamaa Omavalitsuste Liidu tänukirja.

Maapäeval tänatakse alati ka tööjuubilare. Tänavu on kõige väärikam juubel Võõpsu Raamatukogu juhatajal Lea Saaremäel, kel hiljaaegu täitus oma ametis 60 aastat!

Kauaaegne emakeeleõpetaja, kodukandi ajaloo jäädvustaja Aime Raadla kõneles põhjalikult Leevi kultuuriloost ja siit võrsunud kirjanikest. Nii näiteks on Leevilt pärit viljakas kirjanik Kiiri Saar. Aime ja Rein Raadla olid ettekanne taustaks kokku pannud ka mahuka slaidiprogrammi.

Muidugi ei jäänud seegi maapäev ilma isetegevuslasteta. Leevi näitetrupp Pungad Helle Mendriku juhendamisel tõi publikuni sketši "Leevi lustakad vanaemad". Tegevusse oli haaratud ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes ka päriselt hiljaaegu Leevit külastas.

Eksootilisi tantse demonstreerisid oma maja inimesed Eda Volkov (rahvamaja) ja Kaili Rätsep (raamatukogu).

Saksofonil musitseeris Viluste Põhikooli 5. klassi õpilane Maritte Arianne Plaado.

Päeva sidus tervikuks rahvamaja juhtaja Anu Luiga.

Ürituse korraldasid Leevi Rahvamaja ja Põlva Keskraamatukogu. Väga suur tänu Anu Luigale ja Eda Volkovile!

Toetasid Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspetrgrupp ja Räpina Vallavalitsus.

Foto: Leevi Lillemäe
Galerii: 
https://www.facebook.com/449241745143347/photos/pcb.2794165793984252/2794175650649933/?type=3&theater


Lisateave:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-post: kylli@raamat.polva.ee