« Tagasi

Raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“ 20.-30. oktoobrini

Raamatukogupäevad toovad oktoobrikuu viimasel dekaadil huvilisteni taas palju toredaid üritusi üle Eesti ja Põlvamaa pole erandiks.

23. oktoobril peetakse Leevi rahvamajas Põlvamaa XIV maaraamatukoguhoidja päeva. Olulisel kohal on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu konkursside aasta maaraamatukoguhoidja ja aasta kooliraamatukoguhoidja 2019 Põlvamaa nominentide tunnustamine. Nominentideks on vastavalt Ene Lugamets (Himmaste raamatukogu) ja Ene Mähar (kauaaegne Viluste põhikooli raamatukoguhoidja). Tööjuubilaridest on seekord kõige väärikam Võõpsu raamatukogu juhataja Lea Saaremäe, kes on ametis olnud 60 aastat!

Endiselt on populaarne ettelugemispäev 20. oktoobril. Ette loetakse raamatukogudes, lasteaedades ja koolides. Aga miks mitte lugeda mujalgi, kindlasti ka kodudes!

Raamatukogudes on nii suurtel kui ka väikestel võimalik kohtuda kirjanikega (Epp Petrone, Olavi Ruitlane, Anti Saar, Kersti Kivirüüt).

Juba aastaid palutakse raamatukogupäevade ajal lugejaid teenindama tuntud inimesi. Seekord on raamatukoguhoidja rollis Kanepi vallavanem Piret Rammul (Saverna raamatukogus).

Lugejad saavad soovi korral ka oma oskused proovile panna. Lugejamängud toimuvad keskraamatukogus, Kiidjärvel ja Ruusal. Kauksi raamatukogu ootab taas raamatupealkirjadest värsiridu kokku seadma, mis on väga loominguline tegevus.

Mitmes raamatukogus tehakse kokkuvõtteid laste suvelugemisest (Krootuse, Vastse-Kuuste, Maaritsa). Savernas autasustatakse Edgar Valteri teemalise loomekonkursi parimaid.

Vastse-Kuuste raamatukogu kutsub õhtukohvikutesse. Kiidjärve kirjanduskohvikusse „Anna Haava 155" oodatakse poetessi luulet esitama. Keskraamatukogus kuuleb eesti parimaid täiskasvanutest
harrastusetlejaid.

Peril alustab tööd jutuklubi. Kiuma „Neljapäevaklubi" tähistab raamatukogu sünnipäeva ja arutleb suvel loetud raamatute üle.

Sündmuste ülevaade tabelina

Kohtume raamatukogus!
 

Lisateave:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-post: kylli@raamat.polva.ee