« Tagasi

Põlvamaa ettevõtlusnädal oli innustav ja edukas

Seekordne ettevõtlusnädal Põlvamaal pakkus viis erinevat sündmust viiele erinevale sihtrühmale, millest võttis osa ligi 200 inimest.

Ettevõtlusnädalale eelnes Põlva- ja Võrumaa gümnasistidele startu-up'ide kiirkursus. Praktiline koolitus sai teoks koostöö Tallinna Teaduspark Tehnopoliga.

Üheks huvitavamaks sündmuseks ettevõtlusnädala esimesel päeval oli õppepäev "E-kaubandus turismis", kus muuhulgas andsid piirkonna turismikoordinaatorid ülevaate statistikast, räägiti turismi arengusuundadest ja trendidest. Samuti jagasid ettevõtjad oma kogemusi e-kaubandusest. Nii said sõna Jaanus Beilmann Piletilevist ja Helina Viik Edhotelsist, viimane tutvustas ED Booking broneerimissüsteemi. 

Neile, kes seisavad valiku ees, hakata ettevõtjaks või jätkata palgatöölisena oli Töötukassa poolt korraldatud töötuba. Koos konsultantidega tehti teste ning arutati läbi ettevõtlusega kaasnevad võimalused ja kohustused.

Teisipäev oli  teist korda üle-eestiline avatud ettevõtete päev, kus paljud Eesti ettevõtted avasid ukse oma telgitagustesse.

Kolmapäevase seminaripäeva avasid Mihkel Servinski ja Märt Leesment ettekandega „Pilk Põlvamaale läbi Statistikaameti silmade". Lisaks toodi välja millisena paistavad Põlvamaa arengusuunad läbi kolme valla ja maakonna arengukava ning viidati arengukavade kitsaskohtadele.

Päeva teine osa keskendus tööjõule. Millised toimingud ootavad ees tööandjat, kui on vaja tööjõudu värvata väljaspoolt koduriiki, selgitas Politsei- ja Piirivalveametist Annika Karm. Ühtlasi rõhutas Karm ettevõtja vastutust töötaja ees. Kui Karm puudutas teemat eelkõige kui töötja värvatakse kolmandatest riikides, siis Jaanus Valdmaa, Eesti Töötukassast, andis ülevaate millist abi on võimalik saada kui soovitakse töötajat leida Euroopa Liidust. Päeva lõpetuseks jagas oma praktilist kogemust  välistööjõu kaasamisel Mari Koor Põlva Coop'ist.

"Mari ettekanne oli väga õpetlik lugu ja  on eeskujuks teistele ettevõtjatele, kes on kasutanud või tahavad kasutada välistööjõudu," meenutas Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso. "Koor tõstatas ühtlasi üles kitsaskoha, et Eestis ei ole olemas ühte keskkonda või infovälja, kus ettevõtja võiks  saada kogu vajaliku  info välistööjõu värbamise kohta," lisas Plakso.

Neljapäeval toimus Põlvamaa ettevõtluspäev ja põhirõhk e-kaubandusel, mis oli selle aasta ettevõtlusnädala peateema. Siidrikoda OÜ vastvalminud tootmishoones olid koos need ettevõtjad, kel oma e-äri arendamisel või kes astuvad esimesi samme  oma veebipoe loomisel.

Päeva moderaator Ott Pärna Estcorp Inc OÜ-st, rääkis  internetipõhisest ettevõtlusest ning  tõi esile e-kaubanduse hetkeseisu ja tutvustas tulevikutrende. E-kaubanduse Liidust Martin Lond, tõi välja mis ja miks on oluline e-kaubanduses ning jagas praktilisi soovitusi kuidas reaalselt oma e-äri loomiseni jõuda.

Oma võitudest ja komistuskividest jagasid kogemusi piirkonna ettevõtjad Ivo Ukris, Reff.ee ja Martin Haavistu, E-Sahver. Ettevõtluspäeva lõpetas Siidrikoja OÜ peremehe Sulev Nõmmanni korraldatud ekskursioon  mööda  vastvalminud tootmishoonet. Ettevõtlusnädala korraldaja Diana Plakso ütles nädalast kokkuvõtteid tehes, et osalejatelt saadud tagasiside oli väga positiivne ja annab jõudu tulevaste sündmuste korraldamiseks. Korraldusmeeskond sai erinevate sündmuste osalejatelt mitmeid häid mõtteid ja soovitusi tulevikuks.

Täname kõiki oselejaid ja kohtume taas  Ettevõtlusnädalal 2020!

Ettevõtlusnädalat koordineeris Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik (Maakondlikud Arenduskeskused). Ettevõtlusnädala tegevusi toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ettevõtlusnädala galeriid, videod ja ülevaated: https://tinyurl.com/y6muues3

 

Foto (Stuudio Pildikoda): Põlvamaa ettevõtlusnädala korraldusmeeskond Diana Plakso, Kristel Koddala, Kristi Kahu ja  ettevõtluspäeva moderaator Ott Pärna


Lisateave:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee