Ettelugemine "Heal meelel ja ilusal keelel" 9. oktoobril Põlva Keskraamatukogus

4. klasside traditsiooniline ettelugemisvõistlus oli seekord pühendatud eesti keele aastale ja kandis pealkirja "Heal meelel ja ilusal keelel". Võistluse peakorraldaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus. Põlvamaa eelvoor peeti 9. oktoobril Põlva Keskraamatukogus. Osales 10 õpilast kaheksast koolist.

Kuna seekord ei olnud soovitava kirjanduse nimestikku nagu varasematel aastatel, oli põnev teada saada, millise valiku on õpilased ja juhendajad teinud. Tingimuseks oli see, et raamat oleks kirjutatud heas eesti keeles. Ette loeti Ilmar Tomuski, Kalju Saaberi, Ellen Niidu, Priit Põhjala, Ellen Niidu, Kristiina Kassi, Edgar Valteri jt loomingut.

Žürii koosseisus Helje Põvvat (esimees), Aili Kolsar, Elsa Raadla ja Külli Ots hindas loetava mõtte edastamist, emotsionaalsust, diktsiooni, suhtlemist publikuga (silmside) jm. Helje Põvvat rõhutas oma tagasisides, et väga tähtis on suunata tekst publikusse ja väga olulised on sõnalõpud (selgelt välja hääldada).

Võistlus oli väga tasavägine ja nii tegi žürii tavatu otsuse: anda välja kolm teist kohta.

Põlvamaad esindab võistluse lõppvoorus 19. oktoobril Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses Siim Raik Moostest, teda juhendab Kadi Õunap. Siim paistis silma muheda esituslaadi, ilusa hääle ja hea diktsiooni poolest.

Suur tänu kõigile osavõtjatele ja nende juhendajatele!

Juhendajad: Maire Jõks (Räpina), Eha Kraav (Põlva), Merili Juhkason (Viluste), Sille Malvik (Põlva), Anne Konsap (Mehikoorma), Mai Arujõe (Krootuse), Ulja Uibo ja Tiina Hoop (Saverna), Karina Toots (Kanepi) ja Kadi Õunap (Mooste).

Eelvooru toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvama ekspertgrupp. Osavõttu võistluse finaalist toetab Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Auhinnalised kohad:

I Siim Raik - Mooste Mõisakool, juhendaja Kadi Õunap
II Melani Kahar - Saverna Põhikool, Ulja Uibo, Tiina Hoop
II Grete Ly Kurvits - Põlva Kool, Sille Malvik
II Britt-Marii Vija - Viluste Põhikool, Merili Juhkason

Foto: Eda Pettai


Lisateave:
Sirve Valdmaa
Lastetöö spetsialist
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4321
E-post: sirve@raamat.polva.ee