« Tagasi

Laheda Spordiklubi dartsimängijad Eesti paremikus

Laupäeval, 14.septembril toimusid Viimsis järjekordsed võistkondlikud Eesti meistrivõistlused noolemängus. Võistkond koosnes neljast inimesest. Võisteldi kolmes arvestuses: meeskondlik (4 versus 4) , paarid (2 vs 2) ja singlid (1 vs 1). Kokku oli võistlemas 27 4-liikmelist võistkonda.

Iga klubi võis üles anda mitu võistkonda. Esinduse panid välja Laheda Spordiklubi dartsimängu harrastajad. Kui eelmisel aastal osaleti esimest korda, siis nüüd sai juba eesmärkegi püstitada. Esimene nendest sai täidetud kohe -  osaleti kahe võistkonnaga.

Kuigi võistlus lõppes alles pühapäeva varahommikul 04.30 , siis tulemused olid seda vaeva väärt. Laheda esindusmeeskond (avafotol - Riho Vaikmäe, Veiko Kahar, Marius Peedosk, Olev Veberson) tegi sedavõrd head tööd, et pääseti kahes kategoorias finaalmängudele. 

Paaride (osales 54 paari) heitluses kohtusid Riho/Marius poolfinaalis Eesti ühe parima paari Paal/Kruusvee´ga. Sellele mängule sai internetiski otsepildis kaasa elada. Seekord võitu küll ei teenitud, aga poolfinaali  jõudmine ning enne sinnagi jõudmist oli nii mõnigi üllatus korda saadetud. Meie meestele III koha karikad.

Meeskonna võistluses oli kordaminek poolfinaali jõudmine, aga tiim jätkas imetegude tegemist, kui alistati lisageimi nõudnud matšis 9:8 Tallinn Darts. Finaali algus pingestas veelgi - asuti juhtima 4:0 ja juhiti ka 6:2. Seepeale aga Saturn (mitmed Eesti koondislased) näitas oma tõelist palet ja finaal nende kasuks 9:6.

Individuaalvõistluses (108 osalist) jäid meie parimatena Riho Vaikmäe, Marius Peedosk ja Kristo Edenberg jagama 17.kohta.

Kõigi tulemuste liitmisel teenis Laheda Spordiklubi esindusvõistkond  väga hea 4.koha. Võitjateks krooniti ülivõimsalt Saturn 1, teise koha teenis Tallinn Darts ja kolmanda Mad Murphy´s.

Võistluse võib lugeda igati kordaläinuks. Lisaks headele tulemustele said paljud oma esimese suurvõistluse kogemuse, mis annab kindlasti motivatsiooni edaspidiseks harjutamiseks.

Põlvas saab dartsimängus vajalikku täpsust ja viskekindlust "harjutada"  iga nädala esmaspäeva õhtul pubis Vana Vaksal Dartsi Nädalamängu raames.


Allikas: Laheda Spordiklubi