« Tagasi

15. Eestimaa suvemängud ootavad

12.-14. juulini toimuvad Tartus 15. Eestimaa suvemängud, mida võib nimetada spordirahva spordipeoks ehk olümpiamängudeks, sest need toimuvad EOK egiidi all iga 4 aasta järel.

Eestimaa suvemängud on Baltimaade suurimad spordimängud, kus osaleb üle 4 000 sportlase kõikidest maakondadest ja välismaalt.
Kõige sportlikumad maakonnad ja omavalitsused selguvad võisteldes 25 spordialal: kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, jahilaskmises CSP, discgolfis, juhtide võistluses, meeste ja naiste võrkpallis, meeste ja naiste korvpallis, meeste käsipallis, poiste ja tüdrukute jalgpallis 7x7, laskmises, judos, tõstmises, sangpommi võistluses, ratsutamise takistussõidus, tennises, petangis, köieveos, mälumängus, sumos, triatlonis ja vibuspordis.

Suvemängude üldkokkuvõttes selgitatakse:
* parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku; parimad linnad;
* parimad maakonnad kahes grupis: üle 40 000 elaniku ja kuni 40 000 elanikku.

Kogu infot suvemängude kohta näete siit:  http://www.joud.ee/g183/ 
Suvemängude ajakava: http://www.joud.ee/est/g183s4667

15. Eestimaa suvemängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Tartu Linnavalitsuse, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ning Tartumaa Spordiliiduga.

OOTAME KÕIKI PÕLVAMAA SPORDIS- JA LIIKUMISHARRASTUSES AKTIIVSEID OSALEJAID ESINDAMA NII OMA OMAVALITSUST KUI PÕLVA MAAKONDA 15. EESTIMAA SUVEMÄNGUDEL TARTUS!

Osalemisest ja toimuvast omavad infot:
Kadri Green – Põlva valla koordinaator, tel 5038603,  kadri.green@polva.ee
Kurmet Karsna – Räpina valla koordinaator, tel 5220434, kurmet.karsna@rapina.ee
Jüri Härtsmann – Kanepi valla koordinaator, tel 53082992, jyri@kanepi.ee
Ingrid Muuga – spordiliit, maakonna koordinaator, tel 5175848, polvasport@gmail.com

Oma osalemissoovist anna märku ühele nendest  inimestest. OTSUSTAMISEGA on KIIRE, sest koordinaatoritele on ette antud registreerimises tähtaeg - 1.juuli.

15.Eestimaa SUVEMÄNGUDEL osalemist toetavad omavalitsused, spordiliit ja Kohaliku Omaalgatuse programm.

Foto (autor Anne Vasarik): aastal 2015 toimusid 14. Eestimaa suvemängud Kuressaares. Põlvamaalt osalejad lossihoovis avatseremoonia järgselt end suvemängude ajalukku jäädvustamas.

Allikas: Põlva Maakonna Spordiliit