« Tagasi

Heategevuslik Teatejooks 2019

Neljapäeval, 9. mail toimus neljateistkümnendat korda heategevuslik Teatejooks, mis tõi liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel jooksma üle 12 000 koolinoore üle Eesti.

Laste heategevussündmus Teatejooks toimus samaaegselt 26 Eesti paigas: esmakordselt joosti Narva-Jõesuus, ning juba mitmendat korda jooksevad lapsed Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Muhus, Narvas, Otepääl, Paides, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus.

Põlvamaa noored jooksid Intsikurmus. Osales 71 8-liikmestvõistkonda, ehk siis 568 noort Põlvamaa 11-st koolist. Osalesid Põlva Kooli, Räpina Ühisgümnaasiumi, Põlva Gümnaasiumi, Viluste Põhikooli, Krootuse Põhikooli, Vastse-Kuuste Kooli, Tilsi Põhikooli, Mehikoorma Põhikooli, Mooste Mõisakooli, Saverna Põhikooli, Ruusa Põhikooli esindused.

Noori tervitasid Põlva valla volikogu esimees  Lennart Liba ja Põlva asevallavanem Janika Usin. Esines Põlva Kooli tütarlaste liikumisrühm Reet Külaotsa juhendamisel.
Eri vanuses käsipallipoisid vedasid soojendusharjutusi ja nende järel sundusid kõik noored soojendusringile, st kõik läbisid 400m pikkuse ringi kevadiselt säravas-õitsevas Intsikurmus.
Osalejate arvukuse hajutamiseks toimus viis starti. Kuigi rõhutati, et oluliseim on osavõtt, siis see, kes rajale oma vahetust jooksma läks, andis endast parima. Lõpetati ikka naerusuiselt.
 
Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud. Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. Selle aasta Teatejooks kutsus toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevuspargi laiendamist. Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses asuvale ratastoolipargi kõrvale mängualale kavandatakse mitut uut atraktsiooni, et liikumisvõime kaotanud lapsed saaksid õues mängida koos teiste lastega.

Laps on laps, isegi kui liikumine on raskendatud ning vajab selleks abivahendeid. Mängida tahavad kõik ja parim mäng on alati koos teistega, koos oma sõprade ja õdede-vendadega.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Korraldustiimi liige
E-post: polvasport@gmail.com
Tel: 5175848