« Tagasi

Coop Põlva asus pronksiseeriat juhtima

Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga pronksiseeriat alustas Coop Põlva  võiduga HC Kehra Horizon Pulp&Paperi vastu 28:27 (15:11). Seeriat mängitakse ühe võistkonna kahe võiduni.

"Juba poolfinaalis soovisime Kehraga kokku minna, sest pidasime võimalikuks võidelda pronksi eest. Kodusaalis on nüüd tänu võidule võimalik seeria ka lõpetada, kui kõik plaanide kohaselt läheb," võttis mängus seitse väravat visanud Otto Karl Kont kohtumise kokku.

Pronksiseeria esimese kohtumise esimene poolaeg algas väravatevaeselt, kuid siiski Coopi juhtimisel. Väravavaht Christofer Viilop tegi mitmeid tõrjeid, mis esimesel poolajal andis Coop Põlvale vajalikku abi, võimaldas stabiilselt 2-3 väravalist eduseisu hoida ja poolaja lõpetada juba neljaväravalise eduseisuga.

Teine poolaeg algas vaevaliselt, vastane vähendas vahet ja põlvakatel ei õnnestunud kuidagi viskele saada. Mängu 45. minutil oli tablool viigiseis 19:19. Ja nagu iga käsipallihuviline teab, siis mäng algabki just 45-st minutist. Coopi südikad mängumehed ei heitnud meelt ning 51. minutil, kui vastase treener võttis kolmandat korda aja maha, juhtisid põlvakad 26:22. Aga ka see ei tähendanud veel võitu. Kuus minutit enne mängu lõppu oli ka Kalmer Musting sunnitud võtma oma kolmanda mõttepausi, et veelkord mängijatele juhiseid anda. Mõttepausi järel ei toimunud küll enam suurt imet, aga soov võita oli meeskonnal olemas. Võideldi lõpuni ja Tõnis Kase viimasel minutil visatud värav tagas üheväravalise võidu Kehra üle.

Võidumängus viskasid väravaid: Tõnis Kase, Priit Jõks, Otto Karl Kont 7, Andreas Rikken 5, Marken Järv 2.

Pronksiseeria teine kohtumine toimub juba eeloleval reedel, 17. mail Mesikäpa hallis kell 19.00.

Foto auto (Helin Potter/arhiiv): Väravavaht Christofer Viilopi head tõrjed aitasid oluliselt kaasa meeskonna võidule.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi