« Tagasi

18. juunil toimus Põlvamaa väikeettevõtjatele infopäev „Väiketootja kaubandusketti“

Päeva alustas Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluse ja noorte projektijuht ning Põlvamaa Rohelisema märgi koordinaator Kristel Koddala, kes tutvustas kvaliteedimärgi olemust, taotlemise tingimusi, andis üle tunnistused uutele märgi ettevõtetele ning tutvustas märgi tuntuse tõstmiseks planeeritavaid tegevusi.

Infopäeval tutvustasid AS Selver ja Põlva Tarbijate Ühistu Coop esindajad ettevõtte väikeettevõtjatele esitatavaid ootusi ja nõudmisi, anti juhiseid ja soovitusi müügipakkumiste koostamiseks kaubandusketile, tutvustati uue toote tootevalikusse jõudmise tsüklit. Osalevad ettevõtjad olid aktiivsed küsima ja hiljem tõdesid, et tänu koolitusele said uut ning vajalikku infot, mis aitab neil ennast paremini ette valmistada müügipakkumiste esitamisel.

Suuremates Põlva Tarbijate Ühistu kauplustes on paljude Põlvamaa väiketootjate tooted juba müügil ning ettevõtte esindajad väljendasid valmisolekut uute sisenejate vastuvõtmiseks. Selveri Põlva kauplus on samuti kohalike tootjate kaupadele avatud.

Vahepalana jagas Võrumaa väikeettevõtja Eda Veeroja Mooska OÜst oma kogemust, kuidas jõuda kliendini välistades müügi kaubanduskettides. Lisaks jagas Eda Veeroja erinevaid turundussoovitusi, kirjeldas võrgustiku olulisust väikeettevõtjale ja pärandi sidumist toote brändi loomisel.

Veterinaar-ja Toiduameti Põlvamaa keskuse peaspetsialist Kaupo Sabre tutvustas ameti uut töökorraldust, selgitas nõudeid tegevusloa taotlemisel, nõudmisi laatadel ja müügikohtadel müümisel. Ettevõtjad olid aktiivsed kaasamõtlejad ja esitatud küsimused olid seotud konkreetsete näidete ja olukordadega.

Infopäeva toimumist toetas Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee