« Tagasi

#kuidasmekestame fotonäitus jõuab Põlvasse

Neljapäeval, 30. mail avatakse kell 16 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses fotonäitus #kuidasmekestame. Kõik huvilised on oodatud, sest fotonäituse avamisel saavad kõik kohalviibijad testida oma teadmisi Eesti rahvastiku vähenemisega seotud probleemide osas.

Samuti saame üheskoos arutada eelarvamuste ja hirmude üle, mis sageli muudavad kestmajäämise teemalised arutelud emotsionaalseks ning lahenduste leidmise keerukaks.Vestlust juhib Noored Kooli õpetaja ja haridusinnovaator Jüri Käosaar.

Tunnustatud fotograaf Birgit Püve rändas eelmisel aastal kaameraga mööda Eestit ringi ja püüdis pildile selle, kuidas mõjutavad rahvastiku muutused juba täna inimeste argielu. Näitus püstitab küsimuse, kuidas ja kellega koos me järgmised 100 aastat kestame. Olulisemad rahvastikuprognoosid ennustavad Eestile lähemateks kümnenditeks rahvaarvu jätkuvat ja olulist kahanemist. Erinevalt majanduskriisist, mis puudutab inimesi kiirelt ja vahetult, jäävad rahvastikuga toimuvad muutused lühikeses perspektiivis sageli märkamatuks ja seosed igapäevaeluga kaugeks.

Ehkki elu keskustest eemal nõuab igapäevaselt tihti suuremat pingutust, on näitusel portreteeritud inimesed säilitanud eluterve hoiaku, avatuse ja armastuse Eesti vastu. Kui aga ka need inimesed väsivad, lakkab elu ja alles jäävad tühjad kummituslikud hooned, külad ja asulad. Fotonäitus tõstatab küsimuse, kuidas ja kellega kestame järgmised 100 aastat.

 


Lisainfo:
 https://facebook.com/events/334185450564241/