Orienteerumishooaeg käima lükatud

Orienteerumisega võib tegeleda igas vanuses, igal aastaajal ning sellise koormusega nagu ise soovite. Eestimaal on tegeletud sportliku orienteerumisega alates 1926. aastast. Alates 1959. aastast peetakse Eesti meistrivõistlusi.
Pikemalt saab lugeda orienteerumisspordi ajaloost Eesti Orienteerumisliidu  kodulehelt ja eeloleval sügisel välja antavast Põlvamaa orienteerumisajalugu kajastavast 400-leheküljelisest raamatust.  
Alates 1976 aastast on toimunud Põlva maakonnas orienteerumisjooksu rahvaspordi üritused – orienteerumispäevakud. Neljakümne kolme aasta jooksul on need toimunud küll erinevate nimetuste all ja erinevatel päevadel, kuid eesmärgiks on alati olnud: pakkuda igas eas inimestele meeldivat füüsilist ja vaimset tegevust vabas looduses, kaardi ja kompassiga. Heameel on, et paljud, kes osalesid esimestel päevakutel koolipõlves, on jäänud truuks armastatud spordialale vaatamata aastate lisandumisele. Lisaks toonud metsaradadele oma lapsed ja lapselapsed. Leidub  palju ka selliseid inimesi, kes on avastanud päevakutel osalemise võlu alles keskeas. Alates 1979. aastast hakati jooksma värvikaartidel ja neid on valminud ligi sadakond. Kaartide kaudu on tutvustatud inimestele meie maakonna looduskauneid paiku. Alates 2010. aastast hakkasid päevakud toimuma iga nädala teisipäeval, aprillist kuni septembrini, 25 korral.  Eelmisel aastal tehti kokku 7088 starti, mis teeb keskmiseks osalejate arvuks ühel päevakul 283 inimest. Kokku osales teisipäevapäevakutel 944 erinevat inimest. 

Möödunud nädala teisipäeval, 9.aprillil alustati o-päevakutega Taevaskoja ristis. Valida sai kaheksa erineva raskusastmega raja vahel. Stardis käis 238 liikumikshuvilist. Selleks aastaks on ajad, kohad, rajameistrid  ja kaardid enamuses valmis ning ootadatakse kõiki huvilisi maakonna populaarsemale harrastusspordiüritusele osalema. Järgmine etapp juba homme, 16.aprillil Partsis.

Möödunud reede, 12.aprilli hilisõhtul korraldati Palaojärvel Põlva maakonna lahtised öise orienteerumisjooksu meistrivõistlused. Rajameister Alar Assor. Kargesse öisesse metsa võttis suuna 110 orienteerumishuvilist, 28 naist, 82 meest.
Meie OK Põlva Kobrase esindajatele pakkusid konkurentsi erinevate klubide orienteerujad, alustates lähinaabritest võrukatest, tartlastest ja lõpetades ülemere, Soomest tulijatega.

OK Põlva Kobras esindajate medaliarve:
N14 – 3.koht Triin Neeno
M14 – 1.koht August Jakobson, 2.koht Margus Juhkam
N16 – 3.koht Geteli Hanni
N18 – 1.koht Kairiin Märtson, 2.koht Anete Saar
M18 – 3.koht Aleksander Kepler
N21 – 2.koht Maris Palopääl
N50 – 3.koht Saima Värton
M50 – 2.koht Antti Roose

Allikas: OK Põlva KOBRAS