Alexela-Hawaii Express noorte suusasarja etapp Mammastes

Tänavu võib kogu Eestimaa end suusarahvaks pidada, sest lund jätkub kõikjal ja veel tükiks ajaks. Kui alanud sulailm looduslikud lumeolud ehk pehmeks ja vesiseks muudab, siis Mammaste Tervisespordikeskuse tehislume olud lubavad võõrustada suusaspordisõpru lähedalt ja kaugemalt. Siinsete rajaolude eest seisavad hea spordiklubi Serviti suusaentusiastid, kes võtsid enda kanda ka Alexela-Hawaii Express 2019 noorte suusasarja III etapi korralduse, millega suurepäraselt hakkama saadi.

Pühapäeval , 10.veebruaril Mammaste Tervisespordikeskuse radadel toimunud suusakrossil startis 371 suusanoort, 164 neidu ja 207 noormeest erinevaist Eestimaa paigust ja lähiriigist Lätistki.

Tutvustuseks - suusakross oli individuaalne vabatehnikavõistlus, kus raja pikkus võistlusklassidel NM11-14 oli 600m-1km; NM16-23 võistlusklassidel oli distantsi pikkus 1000m -1,6km. Suusakross sisaldas murdmaasuusatamise, mäesuusatamise ja muid mängulisi elemente. Võistlusrajal tuli võistlejal läbida erinevaid suusavalitsemise oskusi nõudvaid rajalõike kasutades selleks erinevaid pöörde-, laskumise- ja tõusutehnikaid. Rajal esines hüppeid ja muid raja ebatasasusi. Alustati kvalifikatsioonisõitudega, järgnesid finaalsõidud.

Tuttavad suusarajad olid seekord tundmatuseni muudetud – tavapärasest tõusust tuli hoopis laskuda ja vastupidi, tuli astuda „treppi", liikuda slaalomkoridoris, hüpata üle takistuste, liikuda selg ees, jpm. Kodupubliku innustav kaasaelamine saatis kindlasti kohaliku suusaklubi kasvandike starte. Kõrgemate kohtade heitluses lõid seekord kaasa Serviti „vanemad" kasvandikud. Karoli Villako tubli sõit kindlustas talle N20 vanuseklassis esikoha, Johanna Treier lõpetas M23 vanuseklassis 2.kohaga. Võib nentida, et neidude Eesti paremik on pärit Põlvast, sest N23 klassis sel korral esikoha võitnud Anette Kasemets, kes nüüd võistleb Sakala Suusaklubi all, on endine servitilanna ja võistles „pea et oma kodutalu külje all"

Südit sõitu näitasid teisedki Serviti klubi kasvandikud: N12 (osalejaid 21) – 10. Eliisa Villako; N13 (17 osalejat) – 11. Meribel Tuisk; N14 (osalejaid 19) – 12. Anete Pavlov; N18 (osalejaid 25) – 13. Evelin Arulepp; M14 (osalejaid 31) – 21. Madis Veski, 23. Oliver Lätt.
Esmakordselt lõid sel aastal sarjas kaasa OK Põlva Kobras poisid Karl Mattias Juhkam (M11- osalejaid 49, 37.koht) ja Markus Juhkam (M12-osalejaid 27, 18.koht).

Võistluspäeva tulemused: https://www.suusaliit.ee/et/mskalender?competition_id=516

Fotol (autor Lauri Nagel) üks atraktiivsemaid takistusi – toru ületamine.

Allikas: Spordiklubi Serviti