Koolispordirindel tegusalt

Maakonna koolispordi kalenderplaan on koostatud põhimõttel, et iga noor leiaks endale sobiva tegevuse. Olgu selleks siis rahvastepall, jalka, koss või saalihoki, kergejõustik või võrkpall – tegevust on igale maitsele.

Üheks populaarseks võistluseks koolinoorte hulgas on võistlus OSAVAIM KORVPALLUR, mis koosneb kuuest erinevast osavõistlusest – viskevõistlus, slaalom, kolm tabamust, suur kaheksa, tuld ja süstik. Tuleb olla täpne visetes, osav ja kiire  pallikäsitsemisel, mis kõik eeldab korvpallimängu tehniliste elementidega sinasõbraks olemist. Ja lõpuks ka vastupidavus, nii kiiruslik kui üldine ning enesedistsipliin, et kõik kuus harjutust stabiilselt hästi läbi teha.

Maakonnas oleme OSAVAIMA KORVPALLURI võistlust korraldanud 2011.aastast, seega sellel aasta üheksandat korda. Võistlus on individuaalne, st iga noor võistleb iseenda eest. Stabiilne on olnud osalenud koolide arv (5-7 kooli), osalenud noorte arv langenud 110-lt (2011.aastal) tänasele ~95 osalejale. Korvpallimängu huvi pole raugenud, küll on optimeerunud meie koolivõrk, vähenenud õpilaste arv.

Käesoleva õppeaastal selguvad esmakordselt OSAVAIMAD KORVPALLURID kahe etapi kõkkuvõttes. I etapp toimus täna, 17.jaanuaril Räpina Ühisgümnaasiumi võimlas, otsustav II etapp saab teoks 10.aprillil Mesikäpa Hallis.

I etapil asus võistlustulle 90 noort -  36 tüdrukut ja 54 poissi. PARIMA tiitli väärtus on alati magus, olgu konkurents kui tihe tahes. Paremuse selgumine kahe etapi kokkuvõttes innustab noori järjepidevusele, annab võimalus järgmisel korral tulemusi parandada.
Vanuseklasside parimad I etapil:
4.-5.kl. - Roosa-Angelika Kübard (Tilsi PK) ja Marvin Poltan (Räpina ÜG);
6.-7.kl. – Carmel London (Vastse-Kuuste) ja Karlis Kalk (Põlva Kool);
8.-9.kl.  -  Eliise Mikko (Viluste PK) ja Harri Mähar (Räpina ÜG);
10.-12.kl. – Kelli Parind (Põlva G) ja Risto Lillemäe (Räpina ÜG).

Esimesel etapil tunnustati kõikide vanuserühmade kõikide harjutuste paremaid. Kõige enam alavõite, kuuest viis, saavutas tüdrukutest Carmel London ja poistest Risto Lillemäe.

Fotol (spordiliidu arhiivist) hetk harjutusest „Suur kaheksa".

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com