« Tagasi

HC Tallinn alistas finaalis Serviti ja võitis esmakordselt Eesti karika

Eesti meeste karikavõistlustel krooniti uus tšempion, kui HC Tallinn alistas finaalmängus Põlva Serviti 26:23 (14:13) ja võitis esmakordselt karika. Pronksimatšis üllatas esiliigaklubi Põlva/Arcwood 30:29 (13:12) võiduga mulluse karikafinalisti Viljandi HC üle.

Karikafinaalis läksid vastamisi 11-kordne Eesti karikavõitja Serviti ja esmakordselt nii kaugele jõudnud HC Tallinn. Korra olid meeskonnad tänavu juba kohtunud ja liigamängus said pealinlased kodus neljaväravalise võidu. Tasavägine avapoolaeg algas kerge Serviti survega, kui kaitses seisti hästi ning tõrjetega hiilgas Eston Varusk. Võrdne mäng jätkus, Tallinn üritas tempot kõrgel hoida, ent kaitsetegevus oli mõlemal meeskonnal eeskujulik. Riietusruumi mindi 14:13 Tallinna eduseisul.

Pärast pausi jäi karikakaitsja rünnakul tõsiselt hätta. Parimal juhul juhtis Tallinn juba kuue väravaga ja võttis lõpuks 26:23 võidu ning viis noore klubi auhinnakappi esimese suurema trofee.

Võitjatele viskas Laast kuus, Viitkar ja Kelk viis ning Oberg neli väravat, kaotajate täpseim oli Sillaste seitsme tabamusega, Muuga lisas viis, Varul ja Raiko Rudissaar kolm väravat.

"Mäng oli meie jaoks raske, me ei suutnud hoida mängudistsipliini ning kokkulepitud skeeme järgida. Olime raskustes 7-meetri karistusvisete ning mees mehe vastu olukordade realiseerimisel. Finaaliks olid hästi valmis meie parem- ja vasakäär (Kristjan Muuga ja Henri Sillaste) äär, kes tegid super mängu ning ka väravavaht Eston (Varusk) oli stabiilselt läbi mängu toeks väljakumängijatele, kuid siiski jäi sellest täna väheks, et mängu võita. Lihtsaid väravaid ei olnud ning iga meie eksimuse korral karistas vastane meid kohe väravaga, samas meie nende eksimustest eriti selliseid lihtsamaid väravaid ei saanud. Vastane vääris täna võitu," võttis saadud kaotusest kurb Kalmer Musting mängu kokku.

HC Tallinnast sai seitsmes klubi, kes võitnud iseseisva Eesti karika. Servitil on 11, HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil 10 ja Tallinna Oskaril kaks võitu. Korra on lisaks Tallinnale karika pea kohale tõstnud Viljandi HC, SK Reval-Sport/TTÜ ning HC Chocolate Boys.

"Eks mul neid karikavõite juba ole, aga see oli ikka natuke teistmoodi ja üks meeldivamaid," kinnitas HC Tallinna peatreener Jüri Lepp.

Põlva/Arcwood napsas Viljandi HC eest pronksmedali

Pronksimängus oli pinget avavilest peale, sest esiliigaklubi Põlva/Arcwood läks nelja minutiga 4:1 ette. Viljandi HC võitles Kevin Pajuvälja heade tõrjete ja Simon Drõgini väravate abil poolaja keskpaigaks välja viigi, kuid 6:6 oli ka viimane viigiseis ses kohtumises. Kogenud põlvalaste poolel olid suurepärases hoos Olari Paumets ja Margo Piksööt ning väravapostide vahel võttis kolleegist eeskuju Kristjan Kukk. Põlva/Arcwood sai Paumetsa 24. minuti tabamuse järel juba 12:7 eduseidu, ent mulgid tegid tugeva lõpu avapoolajale ning Drõgini värav vähendas kaotusseisu minimaalseks, 13:12. Teine pooltund algas küllalt võrdselt, aga Viljandi pallurite tehniline praak ja põlvalaste hea kaitse hakkasid vaikselt mõju avaldama ning esiliigaliider sai uuesti eest.

Viljandi proovis pidevalt väravavahti lisaväljakumängijaga asendades muutust tuua, aga neli tühja puuri visatud väravat tõestasid taktika puudusi. Mängu pingelisust näitasid eemaldamised,  mingil hetkel olid mõlemad tiimid platsil neljakesi.

Viljandi ukrainlasest mängujuht Volodimir Maslak tegi 30 sekundit enne lõppu seisuks 29:28, aga Arcwoodil tabas Rasmus Käo ning tulemusega 30:29 sai pronksmedalid kaela Põlva/Arcwood. Paumets viskas võitjate kasuks kuus, Piksööt ja Käo viis väravat, kaotajate poolel jäi Sergei Rodjukovi arvele seitse, Drõginile kuus ja Mikk Varikule viis tabamust.

Eesti meeste karikavõistlused 2018:

1. HC Tallinn - Armis Priskus, Risto Lepp, Robin Oberg, Risto Kiil, Uku-Tanel Laast, Rauno Aus, Karel Hermas, Enrico Anton, Sergei Glinka, Sander Sven Annula, Marek Karu, Markus Viitkar, Johannes Treimanis, Rainer Kelk, Markus-Oliver Mädo. Treenerid Jüri Lepp, Martin Lillepea, Madis Kokkuta ja Jürgen Soo, esindaja Risto Lepp.

2. Põlva Serviti - Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Martin Grištsuk, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Roman Aizatullov, Sergei Ljubtšenko, Siivo Sokk, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Carl-Eric Uibo, Stanislav Holodjuk, Denis Lõokene, Mario Karuse, Ivan Telepnev. Treenerid Kalmer Musting ja Rein Suvi, füsioterapeut Ly Kamja, esindaja Andres Neeme.

3. Põlva/Arcwood - Harri Oberg, Mihkel Tamm, Markus Käo, Veiko Tigason, Janno Kuus, Veiko Seim, Rene Volt, Raido Peedomaa, Enar Viljamaa, Meelis Mulla, Kristjan Kukk, Cristofer Jostov, Rasmus Käo, Risto Salla, Tarmo Salundi, Dani Piho, Siim Kübard, Margo Piksööt, Tiit Neeme, Sander Sõrmus, Ander Konks, Olari Paumets, Taavi Tigason. Treenerid Romet Oone ja Priit Jõks, esindajad Raido Peedomaa ja Markus Käo.


Karikafinaali järel tunnustati 2018. aasta Eesti parimaid käsipallureid, treenereid, kohtunikke ja klubisid. Tähtsaimas ehk "aasta mängija" kategoorias valiti lõppeva aasta parimateks Martin Johannson ja Alina Molkova.

Ülejäänud kategooriate parimad 2018. aastal:
Aasta käsipallitreener: Kalmer Musting
Aasta meesjuunior: Alfred Timmo
Aasta naisjuunior: Anastassia Volkova
Aasta käsipallikohtunikud: Alvar Tint ja Marion Kull
Aasta käsipalliklubi: HC Tallinn
Aasta käsipalliüritused: Tallinn Handball Cup noortele (korraldaja HC Tallas) ja Alatskivi rannakäsipalli etapp (SK Juku)
Aasta käsipallisündmus: koostöös klubidega meeste rahvuskoondisele uue välismaise peatreeneri leidmine.

Foto ( autor Helin Potter): karikavõistluste II koht -  Põlva Serviti.

Allikas: Eesti Käsipalliliit