Ilmunud on Vana-Võrumaa laulumänguraamat ja -plaat "ÕNNÕKÕN SIIN TSÕÕRIN OLLA"

Meelika Hainsoo on kokku pannud laulumängukogumiku, kus on sees 60 Vana-Võrumaa laulumängu, koos viiside, sõnade ja mängukirjeldustega. Raamatuga samal ajal ilmub ka pärimusmuusikaansambli Lepaseree salvestatud ja sama pealkirja kandev CD-plaat, kus on peal 14 laulumängu rüütatuna uude muusikakuube. Raamatu ja plaadi väljaandmist toetab Võro Instituut.

Juba vanarahvas teadis, et sügistalvine pime periood on suurepärane aeg mängimiseks. Oma raamatu ja plaadiga kutsuvadki Meelika Hainsoo ja Lepaseree kõiki äratama üles oma mängulist meelt, sest mängides ja lauldes on lustilisem saata mööda pikki pimedaid õhtuid. Mängimine oli vanasti mitte ainult laste, vaid ka noorte ja täiskasvanute rõõm ning meelelahutus, miks siis mitte ka tänapäeval…

Lepaseree on pärimus- ja jazzmuusika piirialadel tegutsev kooslus, kus musitseerivad kolm tuntud eesti muusikut: Meelika Hainsoo (laul, viiul), Paul Daniel (kitarrid), Marti Tärn (basskitarr, löökriistad).

Lepaseree muusika keskmes on rahvalaul, sestap on minimalistlikes ja peenetundelistes seadetes jäetud vanadele lugulauludele kandev roll.

Ansambli esimene album „Väräjän" ilmus 2015. aastal.

Laulumängude raamatu ja plaadi esitlusõhtud toimuvad 8., 9. ja 10. novembril Tartus, Võrus ja Tallinnas. Esitluskontserdid on ka 5.–11. novembrini toimuva võru keele nädala üheks tähtsündmuseks.

8. november kell 19:00 Tartu, Sisevete Saatkond (Emajõe)
9. november kell 19:00 Võru, Stedingu maja (Kreutzwaldi 15)
10. november kell 19:00 Tallinn, Ait (Theatrum, Vene 14)