« Tagasi

Maanteemuuseumis tuleb taas laste liikluskonverents

Eesti Maanteemuuseumis toimub sel kolmapäeval kolmas laste liikluskonverents, kus osalevad 3. klasside õpilased ja nende õpetajad üle Eesti.

Eesti Maanteemuuseumisse koguneb üle 60 lapse ja õpetaja, et arutada koos ohutu liiklemise teemadel. Tähelepanu alla võetakse igapäevased (ohu)olukorrad liikluses.

"10-aastased õpilased on noored liiklejad ning liikluskultuuri edasikandjad. Seega on nad nii eakaaslastele kui ka täiskasvanuile partneriks ja abiliseks liikluses. Osalejate üks ülesanne on kodus ja koolis kõik siin õpitu ja üle korratu oma lähedastele edasi anda," põhjendas sihtgrupi valikut konverentsi peakorraldaja, muuseumi külastusvaldkonna juht Triinu Õispuu.

Ettevõtmise teine eesmärk on tutvustada lastele terminit konverents ehk kohta, kuhu aeg-ajalt nende vanemad lähevad, aga mida seal ikkagi tehakse või näha saab?

Ettekanded on lastele lihtsas ja arusaadavas vormis ning olulistel teemadel. Need keskenduvad liiklemisele tänaval ja laste osalusele selles. Politseikapten Rainer Rahasepp räägib liiklusohutusest politseiniku silme läbi, kirjanik ja mängumeister Anti Saar kõneleb oma teekondadest kirjanduslikes ja ka liikluslabürintides. Rocca al Mare Kooli 8. klassi õpilane Sten Marten Viira räägib aga oma ajenditest, miks ta hakkas tegema liiklussaadet "Märka märki".

Lisaks osalevad õpilased erinevates liiklusalastes õpipesades, mis laiendavad nii konverentsi alguses kuulatud ettekandeid kui aitavad näiteks lähemalt tundma õppida automehhaaniku ja -inseneri tööd. Samuti toimub õpipesa õpetajatele.

Konverents lõpeb laste kokkuvõtetega sellest, mis nad päeva jooksul õppisid ja oma koolis edasi anda saavad.

Igasügisene laste liikluskonverents on saavutanud lühikese aja jooksul juba tuntuse, seetõttu said konverentsi kohad täis juba esimese nädalaga.

Konverents algab kell 11. 


Lisainfo:
Triinu Õispuu
Külastusvaldkonna juht
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 5854 5636