« Tagasi

Avasta muusika saatel maanteemuuseumi ja Tilleoru sügisesed rajad

Laupäeval, 13. oktoobril kell 13 algab Eesti Maanteemuuseumi ja Tilleoru matkarajal muusikaline sügisrännak. Rännupäeva teejuht on pärimusmuusik Kulno Malva.

Kulno Malva on tunnustatud akordionist, helilooja ja pärimusmuusik. Lisaks sooloprojektile mängib ta erinevates kooslustes: Duo Malva & Priks, Folksell, Hajameelsed Kunznikud, lisaks on ta olnud mitmete tänaseks tuntud ansamblite nagu Svjata Vatra ja Nikns Suns, asutajaliige. Kulno ütleb enda kohta: "Ma otsin oma soundi (helikeelt) ja nägu, ei taha käia juba käidud teed, vaid tallata ise sisse üks rada oma muusikapõllul, olgu aineseks siis päritud laul või endakirjutatud muusika."

Tema juhitav muusikaretk algab kell 13 Eesti Maanteemuuseumi peamaja eest ja kestab kuni 2 tundi. Tilleoru matkaraja pikkuseks on 4,5 kilomeetrit. Maastikukaitsealal asuvad Ahja jõe ürgorg, Merioone liivakivipaljand ja allikas, väärikad põlispuud - Tilleoru tamm ja Ristimänd. Tilleoru matkaraja järsud tõusud-langused ja oru veerul olev rada on märjaga libedad.

Kui pika retke matkajad ette võtavad, sõltub ilmast ning muusika ja juttude pikkusest. Muusikaretk jätkub pärastlõunakontserti ja suupistetega Varbuse Teemajas.

Osavõtuks palume eelnevalt registreeruda Eesti Maanteemuuseumi programmijuhi Kerle Kadaku juures: kerle.kadak@mnt.ee või telefonil 53 30 2641.

Osalustasu 10€.

Tähelepanu, sügisrännaku kohtade arv on piiratud!