« Tagasi

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018 tugitoolivaba kolmpäeva, 8.augusti õhtupoolik Räpinas kulges tegusalt.

Kohalike hulgas tuntud virgestusalal asus 19 kettagolfi mängijat (9 meest, 3 naist ja 7 noormeest) täpselt aasta tagasi valminud rajal omavahelist silmamõõdu täpsust ja viskekäe kinldlust hindama. 9 korvise raja raskusaste on 27 par, ehk lihtharrastaja keelde tõlgituna on „tavaline iga korv võtta  kolme viskega". Ühe viskega  „korv võtta" sellelgi  korral veel kellelgi ei õnnestunud. Küll tehti seda mitmete-mitmete osalejate poolt kahe viskega, veel rohkemate osalejate poolt „tavalise visete arvuga". Mängiti kaks ringi.
Meeste arvestuses saavutas parima tulemuse Räpina Spordiklubi esindaja Marek Möller, kelle tulemuseks -10. Järgnesid räpinlased Kauri Kütt (-8) ja Kaimar Kütt (-3). Õrnema poole esindajatest tunnetas küngaste vahel liikuvaid õhuvoole kõige paremini ära Jaanika Aruots Vastse-Kuustest (5), järgnesid räpinlannad Helen Truija (15) ja Geili Tulits (35).  Noormeeste võistlusklassi osalejad olid kõik kohalikud. Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018 kettagolfi ja kolmapäevaõhtuse (neid mõõduvõtmisi toimub seal pidevalt!) võistluse võitja tiitli pälvis  Märt Lume (4), edestades tasavägises heitluses Joonas Punniskit (5) ja Tarvi Arbmat (8).
Parima harrastaja (ilma reitinguta mängija) meenega tunnustati Romet Rammot (-1).

Petangimängus lõi kaasa viis 3-liikmelist esindust. Ka petank on perespordiala! Enamusel võistkondadest vähemalt kaks olid ühe leibkonna liikmed, enamusele võistkondadest oli petankivõistluses kaasalöömine esmakordne.
Petanki võitis Laheda Spordiklubi esindus Ene Veberson, Olev Veberson, Davis Kostõgov. Teiseks mängis end Räpina Spordiklubi trio Annika Šturmov, Kurmet Karsna, Jaanus Meitus. Kui nende kahe võistkonna liikmed olid pentagimänguga varemalt kokku puutunud, siis ülejäänud mängisid petanki esmakordselt. Ja tegid seda suurepäraselt, mis tõestab, et julge pealehakkamine on pool võitu ning hea tahtmise juures pole miski võimatu! Kolmandaks mängis end  trio Tasakesi – Sigrit Kure, Romio Tikka ja Mati Kure. Südikat mängu näitasid ka Karpson TEAM - Vaike Tammes, Tanel Tammes, Andrus Karpson ning Põlva Laskespordiklubi trio Anne Vasarik, Martin Mill ja Andres Põllu.
Räpina virgestusalale mahub 3-4 petankiväljakut ära küll! Natuke tasandamist, ehk statsionaarsed joonedki maha ja mänguks!  Suurepärased võimalused tugitoolivabadeks õhtuteks!

Tulemused – vt Sport - Protokollid

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018 jätkuvad Põlva vallas Tilsis. Laupäeval, 25.augustil on kergejõustikuhuvilistel võimalus kaasa lüüa nii üksikaladel kui proovile panna end 7-võistluses. Palun teata korraldajatele tulekust ette,  et ettevõtmine tõrgeteta sujuks ning kosutav lõunasupp iga osaleja võistluspäevale toetust annaks.

Leie endale, oma perele või sõpruskonnale sobiv ala  ning TULE OSALEMA-KAASA ELAMA!

Suvemängude alade juhendid leiad – vt Sport – Võistlusjuhendid.

Fotol (autor Andrus Karpson) tublimad petankerid.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com