« Tagasi

Matk päikeseloojangust päikesetõusuni

EV 100 ürituste raames toimunud matk päiksesloojangust päikesetõusuni viis rännuhuvilised avastama looduse hingamist aasta lühematel öödel.

Juba kuuendat korda toimunud matk on aasta-aastalt populaarsust kogunud. Seekordne seltskond oli arvukaim, alustas ja lõpetas Põlva järve rannas 84 osalejat. Kaugeimaid osalejad olid Tallinnast ja Haapsalust.

Esimene 7km ots Põlva järve rannast Eoste külaplatsini kulges loojuva päikese kumas läbi Orajõe ja Himmaste küla Eoste külaplatsile. Pisikese hingetõmbe- ja joogipausi järel suunduti üle õitseva ja lõhnava jõeluha Otteni suunas, kus Viimse Reliikvia filmist tuntud kurvilise tee liivapaljandi juures, kus Hans von Risbieteri tõllast väljaviskamise stseen filmitud,  kohtuti giidi Ülo Leituga. Koos giidi ja tema juttudega liiguti Taevaskodades, räägiti metsa-elust olust. Taevaskoja külakeskuse juures tehti tehti pooletunnine kosutav energiapaus ning taas vapralt edasi või õigemini hakkas tee kulgema tagasi. Läbi kuuvalgusest üleujutatud Taevaskoja küla astudes suunduti suure kalju suunas, sealt metsavendade  punkri juurde, kus metsavendade lugudest ülevaate andmisega lõppes ka giidi tee koos matkalistega.
Meelis Maidla, matka tegelik eestvedaja, haaras ohjad enda kätte ning suunas rahvahulga läbi Mammaste küla Põlva suunas. Päikesetõusu kiigati üle õla Mammaste sirge kergliiklusteelt ning kui lõpppunkti, järve äärede taasjõuti, säras päike selges taevas täies ilus. Järvelt tõusev udu ja sulpsulöövad kalad kuulusid miljööväärilise pildi juurde.

Kõik, kes soovisid, said tasuta auhinna – kümbluse karastavas järvevees. Loomulikult ei puudunud hommikukohv ja tort. EV 100 väärliline öömatk sai lõpetatud, Põlvamaa SUVEMÄNGUD avatud!

Fotol (autor Ene Veberson) jõuavad maktalised päikesetõusust valgustatud järve randa.

Korraldusmeeskond  tänab osalejaid  matkale tulemast, kiidab vastupidavuse ja hästi laabunud matka eest.

Kaunist suve!

Korraldusmeeskonna nimel,
Meelis Maidla