« Tagasi

Heategevuslik Teatejooks 2018

Eile, 10. mail toimus 25 Eesti linnas ja asulas heategevuslik Teatejooks, millest võttis osa rohkem kui 12 000 last. Teatejooksul osalemisega kutsusid lapsed üles helistama annetustelefonile 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse Haapsalusse ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamist. Eestis on liikumisvõime kaotanud lapsed saanud ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses juba 60 aastat.

Kõigis linnades,  Tallinnas, Tartus ja Pärnus, Viljandis, Kuressaares, Paides, Narvas, Kohtla-Järvel, Viimsis, Keilas, Põlvas, Raplas, Toilas, Rakveres, Valgas, Haapsalus, Võrus, Jõgeval, Otepääl, Elvas, Sillamäel, Peetris, Tõrvas, Kärdlas ja Arukülas peeti Teatejooksu viies vanusegrupis. Iga kool sai registreerida piiramatul arvul kaheksa liikmelisi võistkondi, samuti võisid end kirja panna sõpruskondade või treeninggruppide võistkonnad. Teatejooksul võitjaid ei selgitatud, oluline on osavõtt!

Põlvas toimus Teatejooks Intsikurmus. Osales 61 võistkonda maakonna üheksast koolist.
Kõige arvukamalt oli võistkondasid loomulikult Põlva Koolist – 43, sh kaks õpetajate võistkonda! Oma noored tõid heategevuslikule Teatejooksule veel Viluste Põhikool, Krootuse Põhikool, Vastse-Kuuste Kool, Tilsi Põhikool, Mehikoorma Põhikool, Ruusa Põhikool, Põlva Gümnaasium, Räpina Ühisgümnaasium.

Põlva Teatejooksul ütles Avasõnad Põlva asevallavanem, Eesti Tervislike Linnade Liidu juhatuse esinaine Janika Usin. Päeva juhtinud Reet Külaots luges ette  president Kersti Kaljulaidi pöördumise, kus rõhutati Teatejooksu kahte olulist sõnumit: „Esiteks tuletab Teatejooks lastele ja noortele meelde, et liikumine, eriti veel ilusa ilmaga ja koos sõpradega on üks suur rõõmuallikas. Ning teiseks – teeme üheskoos rohkem head! Homme jookseme selleks, et kutsuda inimesi üles annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks."

Põlva Kooli 4.klassi liikumisrühma Tibutantsust saadud emotsioonist haaratuna mindi koos asevallavanemaga soojendusringile. Kollaste särkide armee paistis kui võilillemeri Intsikurmu roheluse taustal.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul ei osatud 2005. aastal esimest jooksuüritust korraldades oodata, et sellest kasvab Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus. „Tuhandete Eesti laste ja nende õpetajate jaoks on Teatejooks saanud iga-aastaseks traditsiooniks, kus osaletakse rõõmuga üha uuesti ja uuesti. See on võimalus tunda rõõmu liikumisest ja teha oma jooksuga head," ütles Pallase.

Haapsalusse rajatakse ratastooli kasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpark

Tänavuse jooksu fookuses on Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamine. Tegemist nii keskuse külastajatele kui ka Haapsalu linnale avatud mängupargiga. Lisaks saavad seda kasutada ka linna külastavad puhkajad.

 

Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. Et arendada ravivõimalusi ja aidata nii väikestel kui ka täiskasvanud patsientidel uue olukorraga kohaneda ka väljaspool haigla- ja koduseinu, teeb keskus ettevalmistusi ratastoolikasutajatele mõeldud treening- ja mängupargi rajamiseks Haapsalu promenaadi äärde.

Haapsalusse rajatava ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi eeldatavaks maksumuseks kujuneb 200 000 eurot, millest on hetkeseisuga varasemate Teatejooksudega ning Sinilillekampaaniaga kogutud ligikaudu 57 000 eurot.

Iga täiskasvanu on oodatud annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot). Head teha saab ka pangaülekandega heategevuskonto leiad veebilehelt www.teatejooks.ee

 Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

Fotode autor Taavi Nagel.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 5175848
E-post: polvasport@gmail.com