« Tagasi

Vabariigi sünnipäevaks toob Maanteemuuseum välja 100 aastase ohvitserisaani

24. veebruaril toob Eesti Maanteemuuseum vaid üheks päevaks vaatamiseks 100 aasta vanuse ohvitserisaani. Külastajatele on sel päeval muuseumisse sissepääs prii.

Eesti Vabariik sündis raskes võitluses 1918-1919. aasta talvel, mil maa oli kattunud paksu lumevaibaga. Äsjasündinud EW kaitseväe osade liikumine toimus peamiselt raudteedel ja mujal liikusid jalaväeosad regedel ning ohvitserid saanidel. "Maanteemuuseumi ekspositsioonis on I maailmasõja pärandina saadud ohvitserisaan, mille sel tähtsal päeva fookusesse tõstame," rääkis muuseumi peavarahoidja Rain Rikas. "Vabadussõjas täitis kutsari ülesandeid sõjaväkke mobiliseeritud Eesti talumees, kellele ei olnud esialgu anda selga vormiriietust ning ta kandis oma kodust kaasavõetud riideid. Nimetatud riideesemetest oleme välja pannud näiteks kindad," lisas ta.

Nimetatud esemed on eksponeeritud muuseumi tõllakuuris vaid 24. veebruaril. Loomulikult on ka avatud Varbuse postijaama peahoones asuv püsinäitus "Head teed!", mis kõneleb teede ja kommunikatsiooni ajaloost ning teisel korrusel asuv lastemuuseum.

Peahoone suveniiripoes on maanteemuuseumi raamatud Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul 20% soodsamad. Sealhulgas Eesti Maanteemuuseumi kirjastatud ja üheks ilusaimaks raamatuks valitud teos "Ajarännak Eesti- ja Liivimaal".
 

Lisainfo:
Signe Lillipuu
turundus- ja kommunikatsioonijuht
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 5342 4652
E-post: signe.lillipuu@mnt.ee