« Tagasi

Piiriveere Liider tutvustas Vilniuses rahvusvahelisel turismimessil Peipsimaad

26.-28. jaanuarini toimus Vilniuses kuuendat korda Baltimaade suurim vabaajamess Adventure 2018. Viie aasta jooksul on eksponentide arv kasvanud 150%, külastajate arv üle 80%. "Reisige teisiti!" – oli sel aastal rahvusvahelise turismi ja vaba aja veetmise näituse motoks.

Piiriveere Liider oli messiboksis väljas koos Peipsimaa Turismi ettevõtjatega SA Lõuna-Eesti Turismi pinnal. Kolmel päeval olid meil tutvustamiseks kaasas uued leedukeelsed kaardid „Elu kahe maailma piiril, - Lõuna-Eesti – hästihoitud saladused", Setomaad ja Räpina ettevõtmisi ja üritusi tutvustavad prospektid ning Piusa külastuskeskuse ja Räpina hotelli infomaterjalid. Kõigil kolmel päeval jagas infot piirkonna kohta ka kaasasolnud leedulannast giid Sigita Matuleviciene, kes jagas reisikorraldajatele kokkupandud Peipsimaa Turismi materjale, tutvustas turismimarsruute ja suveüritusi.

Messikülalistega vesteldes tundus, et paljud on käinud nii Saaremaal kui Pärnus. Samas oli üllatuseks huvi Kuremäe kloostri külastamise vastu, nii et meie piirkonnas olevad vaatamisväärsused ja toimuvate ürituste tutvustamine ja materjalide esitlemine andis boksi külastajatele võimaluse teha Eesti külastamisel mitmepäevaseid reisiplaane.

Räpina Loomemaja juhataja Leo Kütti sõnul läks esmakordne külastus  - luureretk Leedu messile korda, kuna tänavu aasta oli meie boks välismaalaste majas ja sinna tulnud külalised olid kindla huviga ja said piirkonnast algse info kätte. „Eks aeg näitab, et kas nad tulevad siia või ei. Oleme ju samamoodi alustanud piirikonna tutvustamist Riia turismimessiga, nüüdseks on läti külastajaid meil päris palju."

Lisaks Peipsimaa ettevõtjatele oli Lõuna-Eestist veel messil esindatud Tagurpidimaja, Ahhaa Teaduskeskus, Põllumajandusmuuseum jt.

Piiriveere Liidri tegevjuht Rutt Riitsaar tõdeb: „Leedu messil on kindlasti oluline veel paaril aastal piirkonna tutvustamisega osaleda, et leedukad hakkaksid jõudma Piiriveere Liidri piirkonda. Huvi leedukatel meie piirkonna osas on olemas, positiivselt oldi üllatunud leedukeelsete materjalide olemasolust (kaardid, sündmuste kalendrid). Esialgu tasuks panustada pereturistidele ja väikestele gruppidele, kes saavad omal käel piirkonda kohale, selleks kulub pealinnast Vilniusest vaid üle poole päeva."
 

Lisainfo:
Tiiu Marran
projektijuht
MTÜ Piiriveere Liider
Tel: 5818 8890
E-post: tiiu@piiriveere.ee