« Tagasi

Coop Põlva ja Põlva Serviti käsipalli meistriliiga vaheturniiril nelja parema hulgas

Coop Põlva käsipallimeeskond võitis teisipäeval, 30.jaanuaril toimunud Eesti käsipalli meistrivõistluste 14. ringis HC Viimsi/Tööriistamarketit tulemusega 31:25 (19:9) ning tõusis sellega jooksvas edetabelis neljandale kohale.

"Võit tuli lihtsamalt kui kartsime. Meeskond oli hästi häälestunud mänguks ja see andis hea hoo kohe mängu alguses. Kindlasti oli meeskond tugevam, sest tagasi olid nii Tõnis Kase kui Andreas Rikken, meeskond on jälle koos. Teisel poolajal lasime jala juba natuke sirgeks ning seetõttu vahe ka vähenes," kommenteeris mängu Priit Jõks.

Kohtumises viskasid väravaid: Andreas Rikken 7, Tõnis Kase 5, Mathias Rebane 4, Priit Jõks, Taniel Sermat 3, Marken Järv, Kenneth Soo, Alfred Timmo 2, Mihkel Muld, Markel Veiko, Jaanus Peeter Rüütli 1.

Vaheturniiri jaoks nelja parema hulka jäämine selgus peale kolmapäevast, 31.jaanuaril HC Tallinna ja Viljandi HC vahelist mängu. Peale mulkide ja pealinlaste vahelist närvekõditavat mängu võivad Coop mängijad rõõmustada - mulgid ei vedanud põlvakaid alt, said jagu HC Tallinnast tulemusega 28:27 ja Coop Põlva pääses meistriliigas nelja parema vaheturniirile!

Peale edasipääsu selgumist oli Mathias Rebane sõnatu. "Hooaja alguses (uustulnukana meistriliigas) seatud eesmärk saada tugevaid mänge ja kogemusi sai täidetud. Usun, et saame ka edaspidi mängida tugevaid mänge. Võib öelda, et oli mänge, kus Coop Põlvat alahinnati, mis pööras mängu tulemuse meie kasuks. Meeskonnana oli meil ka ebaõnnestunud mänge, seega areneda on veel palju. Me teame, et vastast ei tohi alahinnata. Loomulikult oli meil ka õnne, et pääsesime 4 parema hulka (vihje Viljand HC ja HC Tallinna mängule). Siit tuleb ainult edasi minna, kaotada ei ole meil enam midagi. Pall on ümmargune," sõnas Rebane.

Kui sügisel esiliigas PTÜ-na tuntud võistkond liikus meistriliigasse Coop Põlva nime alla, ei osanud keegi ennustada, kuidas noortel läheb. Eks kõik toetajad ootasid ja lootsid, et noortel läheks hästi ja nad saaks väärtuslikke kogemusi, kuid kuhu asetuvad noored edetabelis, sellest kõvasti ei räägitud. Ikkagi esimene hooaeg meistriliigas ja enamus poisse mängib A-klassis. Kogemused tulid ja ambitsioonid kasvasid ning kui nelja parema hulka pääsemine muutus reaalsemaks, muutusid ootused ka suuremaks.

"Koht esinelikus ei olnud hooaja algul eesmärgiks," kinnitas ka Kalmer Musting juba enne Coop Põlva ja HC Viimsi/Tööriistamarketi kohtumist. Coop Põlva pääsemine nelja parema hulka vähendab ka treeneri ja meeskonna sõitmist Põhja-Eesti ja kodu vahel.

Fotol (autor Helin Potter) Kalmer Musting, kel on põhjust rõõmustada - kaks tema juhendatavat meeskonda on meistriliigas nelja parema hulgas.

Kalmer Musting on teinud meeskondadega kõva tööd ning saavutanud selle, et kaks tema juhendavat meeskonda on Eesti meistrivõistluste nelja parema hulgas. Põhiturniirivõidu kindlustas kordagi kaotamata Põlva Serviti 26 punktiga, järgnevad Viljandi HC 21 punktiga, HC Kehra Horizon Pulp&Paper 19 punktiga ja esineliku lõpetab Coop Põlva 16 punktiga.

Vaheturniiri kohtumised leiavad peamiselt aset Põlvas ja Viljandis, korraks tuleb põigata ka Kehrasse. Ajakava ei ole veel avaldatud, seega jälgige reklaami!

Avafotol (autor Helin Potter) puhkuselt naasnud Andreas Rikken (valges nr 4) viskas Coop Põlva parimana 7 väravat ja rassis ka kaitses

Allikas: Põlva Käsipalliklubi