« Tagasi

Põlva maakonna spordiaasta 2017 parimad selgunud

Traditsiooniliselt selgusid Põlvamaa aasta parimad sportlased läbi Põlva Maakonna Spordiliidu korraldatud valimiste, mis juba teist korda koosnesid kahest erinevast hääletusvoorust.

Oma panuse edukamate selgitamiseks andsid Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esindajad ning  16 spordiklubi eestvedajad – OK Põlva Kobras, Värska OK Peko, Põlva Käsipalliklubi, Põlva Laskespordiklubi, Spordiklubi Serviti, Põlva Jalgpalliklubi Lootos, Mooste SK Mõis, Räpina Spordiklubi, Põlva Maadlusklubi Lapiti, Põlva Terviseklubi, Kagu Motoklubi, Spordiklubi Mumuu, Laheda Spordiklubi, Spordiklubi Verko, MTÜ Jäälind , Võrkpalliklubi Volly ning rahva e-hääletusel osalenud 560 inimest.

Kaheksa klubi poolt esitati kaheksasse kategooriasse 43 kandidaati. Spordiaasta parimate väljaselgitamise süsteem: klubide poolt esitatud kandidaatide hulgast valiti ning kanti arvamuslehele igas kategoorias kolm kandidaati. Avaliku küsitluse (e-hääletuse)  tulemusel tekkinud paremusjärjestuse alusel kanti, analoogselt klubide hääletusega, arvamuslehele igas kategoorias kolm kandidaati. Esikoht andis 3 punkti, teine 2 punkti, kolmas 1 punkti.  Parimate valimise juhend näeb ka ette, et kõige rohkem punkte kogunu tunnistatakse aasta sportlaseks /treeneriks/ võistkonnaks ning et punktide võrdsuse korral tunnistatakse aasta parimaks kandidaat, kes kogub enam paremaid kohapunkte.

Rahvahääletus ja lõplik tulemus ühtisid kolmes kategoorias:  aasta naissportlase, aasta täiskasvanute võistkonna ja aasta treeneri osas. Maksimaalseks punktisummaks, mida igas kategoorias oli võimalus koguda, oli 57. Maksimaalset punktisummat ei kogunud ükski kandidaat, suurim punktisumma, mis koguti, oli 55. Kõige tihedam konkurents oli neidude, seenioride ja noorte võistkonna kategooriates. Seenioride järjestuse selgitamiseks tuli lugeda  enamaid paremaid kohapunkte.

Maakonna aasta parima meessportlase tiitli pälvis tänavu Euroopa meistrivõistlustel motokrossis masinaklassis EMX300 6.koha saavutanud Andero Lusbo Kagu Motoklubist.  Teisele kohale hääletati orienteeruja Mattis Jaama (Värska OK Peko) ja kolmandale maadleja Hannes Käärik (Põlva Maadlusklubi Lapiti).

Naistest oli esitatud kandidaate kolm, kõik orienteerujad, kõikidel arvestatavad tulemused maailma meistri- kui karikavõistlustelt. Viimasele kolmele aastale sarnaselt käis heitlus parima tiitlile  Daisy Kudre (Värska OK Peko) ja Annika Rihma (OK Põlva Kobras) vahel. Aastatel 2013, 2014, 2015 ning selle aasta valimisel 57 võimalikust  55 häält kogunud  suusaorienteerujale Daisy Kudrele jääb Põlvamaa 2017 aasta naissportlase tiitel viimaseks, sest tulevast aastat kandideerivad pekolased Võrumaa parimate valimisel. Eelmise aasta parima naissportlane tiitliga pärjatud Annika Rihma häältesaak andis talle teise koha, kolmandaks platseerus Liis Johanson (OK Põlva Kobras).


Aasta naissportlane Daisy Kudre (Värska OK Peko)

Daisy Kudre noorem õde Doris Kudre, kes tänavu saavutas suusaorienteerumises maailmameistrivõistlustel teatesõidus kolmanda koha, tunnistati aasta parimaks neidude arvestuses. Talle järgnesid orienteerujad Emily Raudkepp (Värska OK Peko) ja Johanna Laanoja (OK Põlva Kobras).

Neljandat aastat järjest tunnistati noormeestest parimaks Karel-Sander Kljuzin (Värska OK Peko), kes võrdväärselt hästi jookseb nii kaartiga kui kaartita, ehk oma vanuseklassi Eesti orienteerumisjooksu meistrivõistlustel kui Eesti juunioride kergejõustiku meistrivõistlustel keskmaa jooksudes. Esikolmikusse jõudsid veel orienteerujad Aleksander Kepler (OK Põlva Kobras) ja Kevin Hallop (Värska OK Peko)

Orienteerujate vahel pandi paika ka seenioride arvestuse esikolmik. Eelmise aasta parima  Ingrit Kala (Värska OK Peko) ja  Reet Johansoni (OK Põlva Kobras) vaheline punkt-punkti heitlus  päädis sellega, et  võrdsete kohapunktide juures hakati lugema enamaid paremaid kohapunkte, mis kuulutas aasta seeniorsportlaseks rogainingu maailmameistrivõistlustel naissuperveteranide klassis esikoha saavutanud Reet Johansoni.   Kolmanda koha punktisumma kogus Saima Värton (OK Põlva Kobras).

Aasta noortevõistkonna tiitli konkursile esitati viis võistkonda. Tihedas konkurentsis kolme tiimi vahel pälvis esikoha Põlva Spordikooli A-vanuseklassi noormeeste käsipallivõistkond. Järgnesid Põlva Spordikooli püstolinaiskond (Kelly Elias, Hanna Renata Kottise,  Helle Leis) ja Spordiklubi Serviti/ Põlva Spordikooli suusanaiskond (Johanna Treier, Karoli Villako).

Aasta võistkond on Põlva Serviti käsipallimeeskond, kes saavutas tänavu esimese koha nii Eesti meistri- kui karikavõistlustel. Mainiks taas fakti, et aasta võistkond on Serviti käsipallimeeskond olnud aastast 1997, seega juba 21 aastat järjest. Teiseks tuli Põlva Laskespordikubi püssi võistkond (Andres Hunt, Siim Tirp, Aivar Kuhi). 


Aasta treener on Kalmer Musting, kellel ette näidata oma hoolealuste erinevate vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Talle järgnesid orienteerumistreenerid Raul Kudre (Värska OK Peko) ja Kalle Ojasoo (OK Põlva Kobras).

Perekond Jakobson,  Liisi ja Erko ning nende lapsed August, Hele ja Manivald tunnistati Põlva Maakonna Spordiliidu juhatuse poolt Põlvamaa 2017.aasta sportlikumaks perekonnaks. Aasta 2017 toetaja spordis tiitliga tunnustatakse AS Värska Vesi kui Põlva Tarbijate Ühistut.

Põlvamaa 2017.spordiaasta iga  kategooria  parimat autasustatakse Põlvamaa kultuuri- ja spordirahva ühisel tunnustamisüritusel, mis toimub 12.jaanuaril 2018.a. Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

Esmakordselt valiti ja tunnustati aasta parimat spordis 1964.aastal, mil osutus parimaks motosportlane Henn Aripmann. Parimat nais- ja meessportlast eraldi arvestuses hakati tunnustama aastal 1971. Alustatud traditsiooni on jätkatud, lisandunud on tunnustatavaid kategooriaid (Vt - http://www.polvamaa.ee/aasta-sportlane) ja nüüd ka laiendatud hääletajate ringi. Sportliku tulemuse ning  teistegi spordi juures oluliste nüansside (nt kuulumine rahvuskoondisesse, koht edetabelis, vm) märkamisele ja hindamisele  on läbi spordifännide hääletuse tunnustatud ka  sportlaste poolt pakutav emotsioon ja vaatemäng.

Täname kõiki Põlvamaa spordiaasta 2017 parimate valimisel osalenuid! E-hääletusel osalenute vahel väljareklaamitud loosimeene (Põlvamaa rohelisem elu kujundusega spordimüts + torusall) võitis Triinu Arund. Õnnitleme!
 

Avafoto: aasta meessportlane Andero Lusbo (Motostart Photography)
 

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com