« Tagasi

Eestimaa Spordiliit Jõud Aasta tegija on Lauri Drubinš

Eesti maakondade spordiliite ühendava Eestimaa Spordiliidu Jõud koosolekul valiti Aasta tegija 2017.
Tiitli pälvis Lauri Drubinš, 13. Eestimaa talimängude ja 42. Eesti linnade suvemängude korraldamise initsiaator, eestvedaja ja elluviija. Mõlemal suurvõistlusel oli Valga linnapoolne peakorraldaja Lauri Drubinš, kes tegeles nii linna spordibaaside broneerimisega, majutuse, toitlustuse, turva- ja parkimise, võistluste ava- ja lõputseremooniatega, samuti juhtide võistlusega.  Lauri juhendamisel valmisid ka reklaamid, bännerid ja trükised ning ta andis suure panuse mängude paremaks kajastamiseks. Lauri võttis mõlemat suurvõistlust hingega ja andis omaltpoolt 110%, et Eestimaa talimängud ja linnade suvemängud Valgas õnnestuksid.

Lisaks tunnustatakse Eestimaa Spordiliidu Jõud aasta tegijaid kolmes maakondlikus kategoorias: noortetreener, kohaliku spordielu edendaja ja piirkondlik spordisündmus.
Põlvamaalt pälvivad tunnustuse mitu põlvkonda noori jalgpallureid üles kasvatanud noortetreener Kaido-Meinhard Kukli; sportlik külavanem Ahti Bleive, kelle tegevusampluaa on ulatunud kogukonna tasemelt orienteerumise maailmameistrivõistluste ajavõtutiimi pealikuna tegutsemiseni; möödunud lumevaesel talvel oli piirkonna suursündmuseks Mammaste Tervisespordikeskuse radadel toimunud Swedbank - Hawaii Expressi noorte suusasarja V etapp  suusakrossis, kus osales  ligikaudu 500 noorsuusatajat üle Eesti.

Aunimetusi annab Jõud alates 2003. aastast üksikisikule või isikute rühmale, kelle töö ja tegevus on silma paistnud erilise tulemuslikkusega ja mõjutanud spordiliidu arengut. Eestimaa Spordiliidu Jõud aasta tegijad valiti maakondade spordiliitude poolt esitatud kandidaatide hulgast vastavalt Aasta tegija 2017 juhendile.
Eestimaa Spordiliit JÕUD Aasta tegijate tunnustamine toimub laupäeval, 16.detsembril algusega kell 18 Kose Kultuurikeskuses.

Fotol (erakogust) Ahti Bleive, Taevaskoja küla sportlik külavanem.

Allikas: Eestimaa Spordiliit JÕUD (www.joud.ee)