« Tagasi

Eestit külastavate Venemaa ja Läti turistide arv on arvuliselt kasvanud

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso avaldas heameelt, et selle aasta esimese üheksa kuuga on Eesti majutusettevõtetes ööbinud välisturistide arv kasvanud mulluse sama perioodiga võrreldes 5%, jõudes 1,7 miljonini. Statistikaameti info järgi on arvuliselt kasvanud kõige rohkem Venemaa ning Läti turistide arv. Venemaalt pärit turiste ööbis majutusettevõtetes esimeses kolmes kvartalis 173 382, Läti turiste 120 700.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Venemaalt pärit turistide ööbimisi lisandunud peaaegu kõigis maakondades. „Arvuliselt on enim kahes populaarsemas sihtkohas Tallinnas ja Ida-Virumaal. Kokku kasvas esimese kolme kvartaliga Venemaa turistide arv 19% ja nende veedetud ööde arv Eestis 16%," sõnas Mutso. „Tulenevalt vahepealsest tugevast langusest on Eestis keskmiselt Venemaa turistide ööbimiste arv senisest rekordilisest 2013. aasta tasemest veel 30% madalam ja Tallinnas isegi 37% väiksem, kuid Ida-Virumaal on nende ööbimisi tänavu vaid 4% vähem kui 2013. aastal samal perioodil," lisas Mutso.

Mutso sõnul on naaberriikidest suurenenud tublisti ka Läti turistide külastuste arv, mis jõudis uue rekordini juba kuuendat aastat järjest. Läti turistide arv kasvas selle aasta esimeses kolmes kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 15% ja nende Eestis veedetud ööde arv 13%. Turism Lätist kasvas tunduvalt just mitmetes väljaspool Tallinna asuvates sihtkohtades.

Kõige enam kasvas Läti turistide ööbimiste arv Tartu maakonnas – eelkõige Tartus, aga tunduvalt lisandus ööbimisi ka mujal Tartumaal. Tartus kasvas Lätist pärit reisijate ööbimiste arv eelmise aastaga võrreldes 73%, võrreldes üle-eelmise aastaga aga on nende ööbimised seal lausa kahekordistunud. Pärnus lisandus Läti turistide ööbimisi 11%, kuid sellele eelnes koguni 49% kasv 2016. aastal. Saare maakonnas kasvas Läti turistide ööbimiste arv 14%.

Ka Põlvamaal on Venemaa ja Läti, kuid samuti Soome turistide arvud kasvanud. Võrreldes 2016. ja 2017. aasta andmeid on vene päritolu majutujate arv tõusnud 47%, Läti turistide oma peaaegu 28% ja soomlaste oma 8%. Ööbimiste arv vene reisijate puhul on tõusnud 8%, lätlastel 20% ja soomlastel 2%.

EASi turismiarenduskeskus tegeleb Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamisega, sealhulgas lõpptarbijale suunatud turundusega ning turismiettevõtete müügi edendamisega sihtturgudel, et kasvatada teadlikkust ja huvi Eestisse reisimise vastu.


Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee