Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Põlvamaa vapimärgi pälvis Ester Liblik

22. veebruaril tähistati Mooste folgikojas Põlvamaa Omavalitsuste Liidu 25. tegutsemisaastat ja Eesti Vabariigi 101. aastapäeva. Pidulikul koosviibimisel, millel osalesid ka Põlvamaa sõpruspiirkond Segebergi maavanem Jan Peter Schröder ja välisuhete ametnik Rüdiger Jankowski, antakse üle Põlvamaa teenetemärgid.

Tervituskõnes meenutas Schröder sõprusidemete algusaega ning tõdes, et koostöö peab kolme Põlvamaa vallaga jätkuma. „Sõprussidemete tugevdamine ja kogemuste vahetamine aitab nii Bad Segebergi kui ka Põlvamaa kogukondadel paremini hakkama saada kaasaegsete probleemidega, sest meie kogukondlikud probleemid on väga sarnased" tõdes Segebergi maavanem. Segebergi delegatsiooni visiit Põlvamaale toimub 21.-27. veebruarini. Veel ootavad ees lähemad tutvumised Räpina ja Kanepi vallaga ning Kagu-Eesti regioonikeskus Tartu külastus.

Põlva maakonna vapimärgi pälvis Ester Liblik - Põlvamaa kultuuriedendaja ja teenekas muusikapedagoog, kelle tegemisel on määravaks pühendumine Põlva Muusikakooli arendamisse ning lõõtspilliosakonna loomine. Tema juhtida on vaimuliku muusikakoor Maarja Kammerkoor, kellega on käidud paljudel kontsertreisidel nii Eestis kui ka väljamaal tutvustades Eesti vanemat ja uuemat vaimulikku muusikat. Kammerkoor on osalenud loomisest saadik kõikidel Eesti laulupidudel. Kaheksa aastat on Ester kuulunud lõõtspillifestivali Harmoonika korraldustoimkonda. Tema organiseerida koostöös Eesti Kontserdiga on klassika-muusika kontserdid Põlva Muusikakoolis, mis toimuvad 1-2 korda kuus ja nii juba aastaid.

Põlvamaa teenetemärgid pälvisid:

Margit Rikka - pikaaegne põlvamaalaste tervise eest seisja, kes on töötanud lastearsti, maakondliku tervisedendaja ja ülemarstina. Lisaks panustab ta vabatahtlikuna Eesti Tervisedenduse Ühingus, Põlvamaa Astmahaigete Seltsis ja Põlvamaa Naisliidus. Ta on aktiivne panustaja ja osaleja ka erinevatel tervisedendusüritustel.

Gunnar Paalmann - on seotud mitmete tugevate ettevõtetega Kanepi vallas. Tuntumad neist on Eco Oil OÜ ja EZ RULO OÜ. Eco Oil on tegutsenud juba 2003. aastast. Esmalt tegeleti üksnes erinevate looduslike õlide tootmisega, kuid tänaseks toodetakse edukalt ka põnevaid saunu, kümblustunne ja muud sarnast. Gunnar Paalmani poolt juhitud ettevõtted on ühed suuremad piirkonna tööandjad ning töötajad on oma tööandjaga väga rahul. Lisaks äripoolele on Gunnar alati valmis abistama kogukonda, toetades kohalikke MTÜsid oma võimaluste piires. Näiteks on piirkonna avalikud puitpinnad kaitstud just Eco Oili toodetega ning seda sponsorluse korras.

Erki Oidermaa - tema vanavanematel oli talu paari lehma ja lambakarjaga. Erki võttis nende talu üle, oli viis hektarit maad ning üks traktor, mille vanaisa ise ehitas. Erki Oidermaa on hea näide inimesest, kes alustas paarkümmend aastat tagasi viie hektari ja „põkaga" ning nüüd on välja arendanud kaasaaegse seemnekasvatusega tegeleva ettevõtte. Viljelusvõistlusel on ta osalenud paljudel kordadel ning mitmete kultuuridega on Eesti rekordsaagid senini tema käes. Erki Oidermaa on edukas ettevõtja, kes oma talu igapäevaste tegemiste kõrval teeb sihikindlat tööd ka perefirma väljaarendamisel. Oidermaa pälvis tiitli „Parim taimekasvataja 2015". 

Põlvamaa aukirjad pälvisid Esti Taal, Meelis Maidla, Martin Ruus, Kaido-Meinhard Kukli ja Milvi Hirvlaane.

Pidulikul koosviibimisel esinesid Kanepi segakoor, Räpina Muusikakooli lapsed Andry Must ja Angelo Raoul Lombardo ning Räpina Muusikakooli tütarlaste ansambel, juhendajaks Margot Suur. Nii segakoori kui ansamblit saats klaveril Riivo Jõgi. Esinesid ka rahvatantsijate naisrühm Värten ja segarühm Kabuvilistlased. Õhtu lõpetasid muusikud Toomas ja Tauri Anni. Õhtut juhtisid Meelis Hainsoo ja Aapo Ilves.

Vaata galeriid.


Foto: Indrek Illus

 

Lisainfo:
Eve Neemsalu
Tegevjuht
Põlvamaa Omavalitsuste Liit
Tel: 5621 6688
E-post: eve.neemsalu@polvamaa.ee