Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Janika Usin pälvis ministeeriumi tunnustuse terviseedenduse eest

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut tunnustas 25. veebruaril Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul vastuvõtul 2018. aasta tegusamaid tervisedendajaid igast Eesti maakonnast, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult. Põlvamaalt pälvis tunnustuse Põlva abivallavanem Janika Usin.

Paigalseis on pimedus ja liikumine valgus – nii alustas oma muusikalist etteastet Helin-Mari Arder oma onu Ott Arderi loodud laulusõnadega. Need sõnad iseloomustavad suurepäraselt tunnustuse saanud Põlva abivallavanemat Janika Usinat, kes on tulihingeline liikumisharrastuse propageerija. Mitmed liikumissarjad Põlva vallas on tema ellu kutsutud, et motiveerida ja innustada lapsi liikuma. Oma töös abivallavanemana tähtsustab ta omavalitsuse rolli rahvatervise edendamisel ning on soodustanud tervisedenduslike otsuste vastuvõtmist omavalitsuse tasandil. 

Sotsiaalministeerium tunnustab tervisedendajaid alates 2012. aastast. Varasemalt on Põlvamaal tunnustuse pälvinud Ene Mattus, Triinu Õispuu, Margit Rikka, Terje Paes, Katrin Satsi, oma panuse eest rahvastiku tervise edendamisel.

Fotol Janika Usin ja sotsiaalminister Riina Sikkut.

Foto: Annika Haas

 

Lisainfo: 
Irena Viitamees 
Ennetustööspetsialist
Põvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-mail: irena.viitamees@polvamaa.ee