Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Sotsiaalminister Tanel Kiik tunnustas Põlvamaa tervisedendajat Reet Külaotsa

17. veebruaril tunnustas sotsiaalminister Tanel Kiik Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul vastuvõtul 2019. aasta tegusamaid tervisedendajaid. Põlvamaalt pälvis tunnustuse Põlva maakonna tervist edendavate koolide võrgustiku koordinaator Reet Külaots.

Sotsiaalministeeriumi tunnustus anti kõigi maakondade silmapastvamatele rahvatervise valdkonna arendajatele ning tervisedendamisse panustanud inimestele.

„Inimeste tervise edendamisse panustavad Eestis igapäevaselt paljud inimesed nii oma põhitööga kui vabatahtlikult. Tervist mõjutavad nii meie geenid, igapäevased valikud kui ka ümbritsev keskkond. Seejuures on tervist toetava keskkonna kujundamisel, inimeste teadlikkuse tõstmisel ja hoiakute muutmisel, tervist toetavate valikute pakkumisel võtmeroll just kogukondadel ja paikkondadel – kohalikel omavalitsustel, tööandjatel, haridusasutustel, aga ka vabaühendustel," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

"Reet Külaots on olnud alates 2005. aastast Põlvamaa Tervisenõukogu liige, olles samal ajal Põlva maakonna tervistedendavate koolide võrgustiku koordinaator. Tema toetava käe all on liitunud tervist edendavate koolide võrgustikuga 10 kooli maakonnas. Reeda eestvedamisel toimuvad regulaarsed infopäevad ja heade praktika jagamised, mis toetavad ühtse arusaama tekkimist, parandavad koolide vahelisi suhteid ning loovad koostööle avatud õhkkonda," sõnas Põlvamaa Arenduskeskuse ennetustööspetsialist Irena Viitamees.

Sotsiaalministeerium tunnustab tervisedendajaid alates 2012. aastast. Põlvamaal on tervisedendamise eest saanud tunnustuse kuus inimest.

Foto (Rene Suurkaev): Sotsiaalminister Tanel Kiik koos Põlvamaa tervisedendaja Reet Külaotsaga


Lisateave:
Irena Viitamees
Põlvamaa Arenduskeskus
Ennetustöö spetsialist
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee