Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Mikko talu ja Pokumaa pälvisid EHE märgised

29. septembril kuulutas Eesti Maaturismi Ühingu nõukogu esimees Anneli Kana üle-eestilisel turismikonverentsil välja 17 uut EHE-märgise pälvinud turismiteenust. Perioodil 2015-2020 on EHE märgis välja antud kokku 86 ettevõtte 145 teenusele üle Eesti.

EHE märgis ehk ökoturismi kvaliteedimärgis Ehtne ja Huvitav Eesti on tunnustus, mida antakse maapiirkondades pakutavatele kohalikku loodust ja kultuuripärandit väärtustavatele teenustele. EHE annab külalisele kindluse, et teenus on loodus- ja kogukonnasõbralik ning hea kvaliteediga. Märgise väljaandmist koordineerib Eesti Maaturismi Ühing EASi turismiarenduskeskuse toel, tegevusi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ükskõik milline on eheda elamuse ainukordne sisu, mõtlevad EHE märgisega ettevõtted keskkonna seisukohast läbi kõik oma tegevused: kasutavad loodussõbralikke puhastus- ja pesuvahendeid, on eeskujuks prügi sorteerimises, väldivad ühekordseks kasutamiseks mõeldud plastnõusid. Oma ettevõtte kuludes eelistatakse kohalike ettevõtete teenuseid ja tooteid impordile. Samuti kaasnevad ehedate teenustega lood kohalikust loodusest, kommetest ja ajaloost.

Põlvamaal asuv Mikko talu perenaine kutsub jalutuskäigule oma liigirohkes taluaias, mis üllatab nutika taaskasutusega ja annab aiakujunduseks ideid.

Pokumaa Võru- ja Põlvamaa piiril tuli välja öömatkaga, kus loodusgiidi juhendamisel minnakse öisesse metsa, et kogeda oma meelte muutumist pimedas.

Kõigist EHE märgisega turismiteenustest saab mugavalt ülevaate puhkaeestis.ee veebilehe vahendusel: https://www.puhkaeestis.ee/et/erilised-elamused/reisieelistus/rohelisele-reisijale


Allikas: puhkaeestis.ee