Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Jaanika Tappo - Eesti parim noor raamatukoguhoidja

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) tunnustuse parim noor raamatukoguhoidja 2019 pälvis Jaanika Tappo Maaritsa Rahvaraamatukogu ja Kammeri Kooli õpikeskuse arendamise, ERÜ noorte infospetsialistide suveseminari BibliCamp6 ja Balti noorte infospetsialistide Baltic Meeting 2019 korraldamise eest.

Maaritsa raamatukogu juhib Jaanika Tappo 2012. aastast alates. Ta on tubli ja hakkaja raamatukoguhoidja.

7.-9. augustil 2019 Maaritsas Jaanika peakorraldusel toimunud suveseminaril arutleti tunnustatud spetsialistide eestvedamisel raamatukogu sise- ja väliskommunikatsiooni ning suhtekorralduse teemal, külastati Saverna raamatukogu ja Karilatsi vabaõhumuuseumi ning tehti kultuurilooline ringkäik Kanepis. Laagrist tegi Jaanika Tappo ülevaate ajakirjas Raamatukogu (https://issuu.com/nlib/docs/2019_rk4_issuu). ERÜ noorteklubi aktiivi liikmena kuulus Jaanika ka rahvusvahelise kokkusaamise Baltic Meeting 2019 läbiviijate hulka.

Maaritsa raamatukogus tegi Jaanika aasta jooksul väga palju välisilme parandamiseks, mis on kindlasti väga oluline ka sisulist tööd silmas pidades (uued kohaviidad jne).

Raamatukogus oli palju traditsioonilisi ettevõtmisi (5. suvelugemine lastele, lauamänguring jne). Esimest korda korraldas Jaanika põneva ööraamatukogu, juhendas raamatukogujoogat ja andis huvilistele head nõu Riigi Infosüsteemi Ameti teavituskampaanias "Ole IT-vaatlik".

Jaanika Tappo asus 2019. aastal tööle ka Kammeri Koolis ja jõudis sealgi aasta jooksul teha palju - asutas raamatu- ja lauamänguringi, hakkas välja andma koolilehte Kastan, korraldas kohtumise lastekirjanik Aidi Vallikuga jne.

Jaanika eestvõttel uuendati Kanepi valla rahvaraamatukogude põhimäärused ja kasutamiseekirjad.

Aasta jooksul jõudis Jaanika Tappo kaitsta Tallinna Ülikoolis magistritöö ja osaleda paljudel täienduskoolitusüritusel.

Jaanika teeb head koostööd ka Maaritsa kultuurimajaga. Ta juhendab aeroobikaringi, aitab korraldada üritusi ja neid ka sotsiaalmeedias turundada.

Maaritsa Rahvaraamatukogu direktori ja Kammeri Kooli õpikeskuse koordinaatori Jaanika Tappo esitasid tunnustusele ERÜ noorteklubi ja Põlva Keskraamatukogu.

Tunnustus anti üle ERÜ tänuüritusel 28. veebruaril Rahvusraamatukogus. Kaasnesid ERÜ ja Kultuuriministeeriumi tänukirjad ja klaasikusntnik Riho Hüti meene.

Foto: erakogu
 

Lisateave:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-post: kylli@raamat.polva.ee