« Tagasi

Sotsiaalkaitseminister tunnustas aktiivseid eakaid

22. augustil tunnustas sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt tänuvastuvõtul vabatahtlikke ja teistele eeskujuks olevaid aktiivseid eakaid inimesi. Seoses tänavuse liikumisaastaga esitas iga maakond tunnustamiseks kaks sportlikku ja aktiivset inimest.

"Sel aastal täname eakaid, kes peavad oluliseks tervislikkust ja aktiivsust ning ka teisi oma ettevõtmistesse kaasa haaravad. Nende tublide eakate eeskuju innustab meid kõiki tundma rõõmu liikumisest ja koos tegutsemisest," rääkis Kütt.

Iga maakond esitas tunnustamiseks kaks sportlikku ja aktiivset inimest. Põlvamaalt esitati Elmo Oidermaa ja Evi Tamm (pildil koos sotsiaalkaitseministriga, foto: erakogu). Kokku kutsuti tänuvastuvõtule 31 inimest. Evi Tamm on juhendanud rahvatantsurühmi alates 1975. aastast. Aastast 1985 on ta osalenud Tallinnas toimunud tantsupidudel, samuti osalenud kõigi oma tantsurühmadega maakondlikel üritustel. Tantsinud on ta Räpina Ühisgümnaasiumi õpetajate rahvatantsurühmas ning praegu juhendab ta eakate rahvatantsurühma Murelid. Elmo Oidermaa on talunikust veteransportlane. Ta leiab aega talutöödes kaasa lüüa ning treenida ja võistelda nii maakonna, vabariigi kui ka rahvusvahelisel tasandil. Oidermaa on oma visaduse, rõõmsa meele ja abivalmidusega eeskujuks nii oma pojapoegadele kui maakonna noorkergejõustiklastele. 

Vastuvõtt korraldati koostöös eakate poliitika komisjoniga. Traditsiooniline ühisvastuvõtt toimus juba 14. korda.

 

Allikas: Sotsiaalministeeriumi koduleht ja ajaleht Koit