« Tagasi

Selgusid osavaimad korvpallinoored

Maakonna koolispordi kalenderplaan on koostatud põhimõttel, et iga noor leiaks endale sobiva tegevuse. Olgu selleks siis rahvastepall, jalka, koss või saalihoki, kergejõustik või võrkpall – tegevust on igale maitsele.

Üheks populaarseks võistluseks koolinoorte hulgas on võistlus OSAVAIM KORVPALLUR, mis koosneb kuuest erinevast osavõistlusest – viskevõistlus, slaalom, 3 tabamust, suur kaheksa, tuld ja süstik. Tuleb olla täpne visetes, osav ja kiire  pallikäsitsemisel, mis kõik eeldab korvpallimängu tehniliste elementidega sinasõbraks olemist. Ja lõpuks ka vastupidavus, nii kiiruslik kui üldine ning enesedistsipliin, et kõik kuus harjutust stabiilselt hästi läbi teha.

Maakonnas oleme OSAVAIMA KORVPALLURI võistlust korraldanud 2011.aastast, seega sellel aasta kaheksandat korda. Võistlus on individuaalne, st iga noor võistleb iseenda eest. Stabiilne on olnud osalenud koolide arv (5-7 kooli), osalenud noorte arv langenud 110-lt (2011.aastal) tänasele ~85 osalejale. Korvpallimängu huvi pole raugenud, küll on optimeerunud meie koolivõrk, vähenenud õpilaste arv.

2018.aasta OSAVAIMAD KORVPALLURID selgusid 25.jaanuaril Mesikäpa Hallis. Võistlustulle asus 81 noort -  22 tüdrukut ja 59 poissi. Aastate lõikes on poisse alati rohkem osalenud, tüdrukute konkurents tuntavalt langenud. PARIMA tiitli väärtus on alati magus,
olgu konkurents kui tihe tahes.
Vanuseklasside parimad sellel aastal:
4.-5.kl. - Roosa-Angelika Kübard (Tilsi PK) ja Jaan Junson (Räpina ÜG);
6.-7.kl. – Lisette Oru (Viluste PK) ja Karlis Narusk (Vastse-Kuuste);
8.-9.kl.  -  Eliise Mikko (Viluste PK ja Markus Lina (Põlva Kool);
10.-12.kl. – Kristi Vaino (Põlva G) ja Egert Aia (Räpina ÜG).

Koolispordiski sünnivad rekordid – järjepidevuse ja –kindluse rekordid! Siit üks - OSAVAIMA KORVPALLURI võistlustel on Kristi Vaino tulnud seitsekordseks võitjaks! Alustas ta 4.-5.kl. vanuserühma tüdrukutirtsuna Viluste Põhikoolist tulnuna ja nüüd, Põlva Gümnaasiumis käies võitis oma 7.tiitli. Osalenud on ta aga kõikidel võistlustel, 2016.aastal kuulus talle 8.-9.kl. neidude vanuseklassis 2.koht.

Fotol (autor Davis Kostõgova) südikad Tilsi Põhikooli neiud Kätlin Kübard, Roosa-Angelika Kübard ja Lisethe Lanno.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com