« Tagasi

Põlva Serviti alistas põnevusmängus SKA Minski

Pühapäeval, 9.veebruaril kohtus Põlva Serviti kodusaalis SKA Minskiga. Ülipõnevas kohtumises saadi Balti liigas kirja vajalikud võidupunktid, kui vastane alistati 28:27 (12:11). Kolmele viigile lisaks on nüüd tabelis ka võidupunktid. Servitil puudus haiguse tõttu kapten Kristjan Muuga.

"Kõik selle hooaja Balti liiga mängud on olnud äärmiselt huvitavad, võrdsed ja suhteliselt ühesuguse stsenaariumiga. Kord oled tagaajaja, siis oled tagaaetav. Nii ka tänases kohtumises, kord juhtisime ja siis olime jälle väravaga taga ning siis vastupidi.  Mängijad saavad sellistes kohgtumistest tunnetuse, et ollakse võimelised kõigi vastastastega võrdväärselt mängima. Kuigi me teame seda, siis iga selline mäng on ka omamoodi tõestus iseendale, " võttis eelnevad Balti liiga kohtumised kokku Kalmer Musting.

SKA Minskiga korduskohtumises oldi mängu alguses raskustes palli väravasse saatmisega ning vastase väravavaht Aleksei Kišovi ülemängimisega. Õnneks oli sama raskus ka vastasel Eston Varuskiga ning kuuendaks mänguminutiks oli tablool seis 1:2. Edasine mäng suurt erinevust ei toonud. Kui Serviti saigi 2-3 väravalise eduseisu, siis mõne aja möödudes oli taas vahe minimaalne.

"Kui võrrelda Servitit SKA Minskiga, siis täna me ei ole samasugune võistkond nagu nemad, kes ainult käsipallist elatuvad ja mängijate elukutse on käsipall. Me käime õhtuti koos ja oleme suutnud suhteliselt hästi seni toimetada. Võistkonna oleme saanud komplekteeritud, täna mängisime pikalt ja sisuliselt kõik mängijad said arvestatavalt mänguaega. Nii mitmedki mehed said kohtumisest vajalikku eneseusku.  Eraldi väärib kiitmist tänane kaitsetöö. Kaitsetöö saabki olla piisavalt hea, kui väravavaht neid taga hästi toetab. Eston Varusk,  nagu ka vastaste väravavahtki, tegi täna suurepärase mängu. Vastase väravavaht võttis esimesel poolajal 100% viis 1:1 situatsiooni ära. Tavaliselt selliseid mänge lõpuks kätte enam ei saagi, aga täna saime! Täna suutsime meiegi 100% vastata! Tõestuseks vastaste viimane 7-m karistusvise, mille Eston ära võttis.  Üks mäng on Balti Liigas veel jäänud, võõrsil Riihimäki Cocksiga, mis tuleb kindlasti raske ja keeruline. Proovime sealgi tulemuslikult mängida," oli Musting meeskonnaga rahul.

Võidumängus said punktid kirja: Henri Sillaste, Henri Hiiend 5, Tõnis Kase, Ülljo Pihus, Alfred Timmo 3, Raiko Rudissaar, Arturs Meiksans, Stanislav Kholodiuk 2, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Carl-Eric Uibo 1.

Foto (autor Helin Potter): Hea kaitsetegevus ja Eston Varuski suurepärane etteaste mängisid võidus olulist rolli.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi