« Tagasi

Põlva CUP 2014 meeste käsipallis

Pühapäeval lõppes Põlvas Mesikäpa hallis rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2014.
Turniiril osales kaheksa meeskonda. Alustati kahes alagrupis, kus võistkonnad omavahel üksteisega läbi mängisid. Vastavalt alagrupimängudes väljavõideldud kohtadele pääsesid meeskonnad kohamängudele.

Põlva Serviti saavutas oma alagrupis teise koha ning alistas kolmanda ja neljanda koha mängus Soome klubi HC Westi 29:20 saavutades sellega turniiril kolmanda koha. Servitis näitas head mängu Ardo Puna, kes viskas 11 väravat.

Põlva Cup 2014 finaalmäng peeti Venemaa klubi St.Petersburg HC ja Valgevene SKA Minski vahel. Finaali olid jõudnud teenitult kaks kaotuseta  klubi, kes Põlva Cup 2014 võidukarikat koju ihkasid viia. Mõlema klubi peatreenerite auhinnakapis on muude trofeede kõrval ka kuldmedal olümpiamängudelt.
Kompromissitu võitlus palliplatsil pakkus Mesikäpa Halli kogunenud publikule kõrgetasemelist käsipallimängu. Kumbki meeskond ei suutnud oma mängu vastastele peale suruda ning punkt-punkti mäng kestis finaalmängu lõpuni.
Võit ning esikohakarikas läks seekord SKA Minski meeskonnale 30-27.

 Põlva Cup 2014 lõplik paremusjärjestus:

1.   SKA Minsk (BLR)
2.  St. Petersburg HC (RUS)
3.   Põlva Serviti
4.   HC West (FIN)
5.   HC Kehra/Horizon Pulp & Paper
6.  Jurmala PSK Riga (LAT)
7.   Viljandi HC
8.   Helsingi IFK (FIN)

Korraldajad ise nimetasid lõppenud turniiri ajaloo tugevaimaks. Eesti parimate vastasteks olid Venemaa meistriliiga hõbe Petersburg ja Valgevene hõbe Minski SKA, soomlaste HC West ja Helsinki ning lätlaste Jurmala. Tuua Põlvasse rahvusvahelise tasemega võistkondi on kohaliku käsipalli eestvedajate ammune eesmärk. Sellega luuakse võimalus nii oma mängijatel kui ka oma publikul koduses „karukoopas" näha ja õppida erinevate riikide käsipalli, erinevaid käsipallikoolkondi.

Tugevate vastastega peetud mängud näitasid ka, kuidas kahe hooaja vahel tehtud muudatused on meeskonda  mõjutanud.  Kalmer Mustingu sõnul pole meeskonna komplekteerimine regulaarhooajaks veel lõppenud. Turniiril testiti kahte ukrainlasest vasakukäelist tagameest. Nendega arvatavasti lepinguni ei jõuta.  Klubi on alati hiilanud oma kasvandike meistriliiga meeskonda edutamisega. Peatreener tõi esile noorte tahet ja valmidust meeskonnana tegutseda. «Noored said väga hästi hakkama. Tegelikult ongi meie eesmärk luua paari aastaga meeskond, kus mängijatel silmad säravad ja kõik on tahtmist täis.»

«Mullu mängisime terve hooaja stabiilselt, kuid lõpp vajus ära – sama juhtus ka karikavõistluste finaalis. Seega ei saa meil uuel hooajal olla muud plaani, kui tiitlid koju tagasi tuua,» märkis peatreener Kalmer Musting. «Samas oleme valmis selleks, et eesmärkide täitmine pole lihtne.»

Saalihooaeg on  käivitunud! Eeloleval nädalavahetusel osaletakse käsipallituniiril Tallinnas, septembri esimesel nädalavahetusel selguvad Kehras EMSL Jõud meistrid käsipallis. Eesti käsipalli meistrivõistluste mängud algavad septembri keskel.
Eurosarja alustab Serviti novembris, kus armuline loos tõi vastaseks Itaalia meistriliigasse kuuluva klubi.
Detsembris, enne Jõulupühasid, selgub Eesti 2014.a. meeste karikavõitja käsipallis.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi (http://www.hcpolva.ee/).