« Tagasi

Kagu-Eesti orienteerujad võitsid sõjaväelaste MMil medaleid

Kagu-Eestist pärit orienteerujad võitsid möödunud nädalal Austrias Güssingis toimunud sõjaväelaste MMil mitu medalit.

Edukaim oli Põlvast pärit Annika Rihma, kes võitis tavarajal individuaalhõbeda ja Eesti naiskonnaga teatekulla. Võidukas naiskonnas jooksis ka võrulanna Laura Joonas, kolmas võistleja oli Kirti Rebane.

Naiste teatevõistlus oli väga tasavägine ning viimasele vahetusele läksid liidrid 30 sekundi sees. Esimesena pääses rajale tavaraja võitja Natalja Jefimova Venemaalt, talle järgnesid Annika Rihma ja leedulanna Sandra Pauzaite. Kolmest naisest jäi seekord peale Rihma (pildil, foto: cism-austria.at), kes kindla ja kiire jooksuga suutis finišiks venitada vahe Jefimovaga juba kahe ning Pauzaitega viie minutini. Eesti võiduaeg oli 1:11.46.

Tavarajal kaotas Rihma kullaheitluses Jefimovale ühe minuti ja kahe sekundiga. Lühirajal tuli ta seitsmendaks. Laura Joonas sai lühirajal 11. ja tavarajal 16. koha.

Eesti meestest hoolitses medalivõidu eest pronksi saanud teatemeeskond, kuhu kuulusid Võrust pärit vennad Timo ja Lauri Sild ning Põlvast pärit Sander Vaher.

Teatekulla võitis Šveits, teise koha saanud Venemaa kaotas šveitslastele 2.40ga. Eesti jäi Venemaa võistkonnast maha seitsme sekundiga ja edestas omakorda nelja sekundiga Šveitsi teist võistkonda.

Lühirajal sai Timo Sild kuuenda, Lauri Sild 14. ja Sander Vaher 20. koha, tavarajal oldi vastavalt 15., 35. ja 48.

 

Allikas: LõunaLeht