Servitile Balti liigas võidupunkte ei tulnud

Lõppenud nädalavahetusel, 1. ja 2.veebruaril võõrustas Põlva Serviti Balti liiga kodumängudes ukrainlaste ZTR Zaporozhyet ja Leedu meistrit Klaipeda Dragunast. Mõlema võistkonna vastu anti küll tuline lahing, kuid siiski tuli tunnistada vastaste paremust ning soovitud võidupunkte tabelisse kirja ei saadud.

ZTR Zaporozhyega kohtumine oli tasavägine. Serviti võitles probleemidega rünnakul. Kuigi Serviti võitles, siis lähemale, kui ühe värava kaugusele viigist tablooseisu parandada ei õnnestunud. Lõpuvile kõlades tuli tunnistada vastase paremust 23:24 (10:15).

Kohtumises Klaipeda Dragunasega, kellel päev varem kohtumist ei olnud, oli Serviti raskustes realiseerimisega. Võideldi ägedalt ning korraks oli tablool ka viigiseis, aga enamaks jaksu ei olnud ning tuli ka leedukatelt võtta vastu kaotus 26:29 (15:16).

" Vastased mängisid mõlemal päeval väga kõvasti. Leedukate vastu jäime hätta realiseerimisel. Mitmete 1:1 olukordade lahendamisel jäid meil erinevad mängijad hätta. Väga raske on edukalt mängida, kui realiseerimisega jäädakse hätta ning vastane samas viskab ära. Toimus pidev võitlemine. Ukrainlastega mängides olime samuti rünnakuga hädas. Rünnakutegevus, eriti tagamängijate puhul, oli allapoole arvestust. Leedukate vastu oli rünnakul teatud viskeagresiivsus olemas, kuid siiski ei olnud seda piisavalt. Seega jäime ühel päeva hätta rünnakuga ja teisel päeval realiseerimisega. Keeruline on selliste vastastega kaks päeva järjest mängida, eriti olukorras, kus vastane tahab rohkem võitu," analüüsis kohtumisi Kalmer Musting.

ZTR Zaporozhye mängus viskasid väravaid: Ülljo Pihus 5, Henri Sillaste 4, Mathias Rebane, Tõnis Kase 3, Anatolii Chezloc, Carl-Eric Uibo 2, Sander Sarapuu, Henri Hiiend, Alfred Timmo, Stanislav Kholodiuk 1.

Klaipeda Dragunsega kohtumises viskasid väravaid: Henri Sillaste 9, Anatolii Chezlov, Alfred Timmo 4, Sander Sarapuu 3, Tõnis Kase, Henri Hiiend 2, Kristjan Muuga, Ülljo Pihus 1.

Serviti mängule saab kaasa elada juba kolmapäeval, 5. veebruaril kell 19, kui Mesikäpa hallis võõrustatakse koduses käsipalli meeste meistriliigas HC Kehra Horizon Pulp/Paperit. Järgmine Balti Liiga kohtumine toimub pühapäeval, 9. veebruaril kell 16 ja  Serviti vastaseks Mesikäpa hallis on SKA Minski.

Foto (autor Helin Potter): Hetk Eesti meistri Põlva Serviti ja Leedu meistri Klapieda Dragunase kohtumisest.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi