« Tagasi

Eesti Olümpiakomitee tunnustas Eestimaa sportlikumaid peresid

Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas kaheksandat korda Eestimaa sportlikumaid peresid, kelle valisid välja 12 maakonna spordiliidud.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on tähtis tunnustada ja esile tõsta perekonda kui traditsioonide ja väärtuste loojat, kandjat ja hoidjat. „Sport on midagi enamat kui füüsiline pingutus. Sport õpetab eesmärke seadma, nende nimel tööd tegema ning väärikalt võitma ja kaotama. Sport annab inimesele toimetulekuks vajalikud oskused ja väärtushinnangud. Jagades neid väärtusi lapsevanema, treeneri, spordiürituste korraldaja või entusiastliku harrastajana, aitavad need perekonnad kaasa tervema ja tugevama ühiskonna loomisele," ütles Seli.

Eesti sportlikuma pere tunnustuse pälvisid Harjumaalt perekond Taal, Ida-Virumaalt perekonnad Kurs ja Orel, Järvamaalt perekond Jürgen, Jõgevamaalt perekond Võsaste, Läänemaalt perekond Raadla, Lääne-Virumaalt perekond Rooba, Põlvamaalt perekond Matto, Raplamaalt perekond Panker, Saaremaalt perekond Räim, Tartumaalt perekond Nöps, Valgamaalt perekond Kaart ja Võrumaalt perekond Prants.

Oma maakonna sportlikumaid pered esitasid 12 maakonna spordialaliidud. Tunnustuse pälvinud perekondadele on EOK-lt preemiaks reis eeloleval nädalavahetusel toimuvale Tallinn International Horse Show'le koos ööbimisega L'Ermitage hotellis.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Elion Ettevõtted, EMT, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino Eesti, Paf Grupp, Silberauto.


Lisainfo:
Peeter Lusmägi
EOK liikumisharrastuse juht
Tel: 603 1507
Mob: 511 9152
E-post: peeter@eok.ee