« Tagasi

Ahjal avati 1,3 km pikkune kergliiklustee

Ahja vallavanema Peeter Sibula tagasivaatel räägiti kergliiklustee vajalikkusest juba kümmekond aastat tagasi. Kui värskelt rajatud Valgjärve kergliiklustee rahastus tuli Siseministeeriumi programmi rahaga, siis seekord oli tegemist Maanteeameti otseinvesteeringuga. 1,33 km pikkuse lõigu ehitas AS Vooremaa Teed. 

"Tartu poole minnes ulatub kergliiklustee Võnnu teeristini ning Räpina suunas bensiinijaamani. Kuna Siseministeerium just kuulutas välja uue taotlusvooru, arutasime juba, et ilmselt taotleme ka sealt raha, et teed jätkata. Välja tahame jõuda Kärsani - et saaks juba tõsisemalt treenida, kepikõndi teha, jalgrattal või rulluiskudel sõita," rääkis vallavanem.

Eraldi valgustust ahjalased koos kergliiklusteega siiski ei saanud. "Aga asula on iseenesest valgustatud, sh ülekäigurajad. Eks me ajapikku üritame tänavavalgustuse välja vahetada ökonoomsemate LED-lampide vastu. Üks koht jääb ehk tõesti hämaraks," tõdes vallavanem. Maanteeameti Lõuna Regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valti kommenteeris, et valgustust polnudki antud lõigul ette nähtud. 

Nii Maanteeametile kui ehitajale ütles Peeter Sibul kõigi ahjalaste nimel suure aitäh. Eraldi tänas ta maaomanikke.

Kergtee avasid piduliku avamislindist läbisõitmisega lasteaia Illikuku lapsed. Fotod: Ahja Vallavalitsus

Kergtee läks maksma 280 000 eurot. Tiit Valti andis lootust, et võib-olla Maanteeamet kaalub kergliiklustee jätkamist Mooste suunal. 


Allikas: Koit