« Tagasi

Aasta Spordisõbralikum Õpetaja

Aasta Spordisõbralikum  Õpetaja on Aarne Idavain.

Tänavu Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga  pälvis Loksa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Aarne Idavain, kes on enam kui kahekümne aastaga kasvatanud sadu noori  spordiga sinasõbraks.

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on auhinna eesmärgiks  tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides. Soovime eeskujuks tuua spordiõpetaja, kes oskab ja tahab teha nii kehalise kasvatuse aine kui ka spordivõistlused võrdselt huvitavaks kõikide õpilaste jaoks. Kehalise kasvatuse, liikumise ja tervislike eluviiside olulisust noore inimese elus ei ole võimalik alatähtsustada. Eesti Koolispordi Liidu ja meie partnerite ülesanne on juhtida noorte tähelepanu kartulikrõpsudelt, energiajoogilt ja üleliigselt arvutis istumiselt sportlikele ja tervislikele tegevustele.

Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind  on tunnustus töö eest mitte vaid tunnis, aga ka oskuste ja pühendumuse  eest  koolinoorte kaasamises  õppekavavälisesse sporditegevusse nii võistlustel kui ka erinevate liikumisprojektide näol.

Lisaks koolitundide läbiviimisele on Aarne Idavainu juhtimisel toimunud ka erinevad spordialade treeningtunnid. Spordiringide lastega võetakse osa erinevatest võistlustest nii vallas, maakonnas kui vabariigis.  Aarne eestvedamisel on Loksa kooli õpilased leidnud aega ja tahtmist osaleda ka vallas toimunud nn. mitteformaalste spordialadega võistlustel (Kuusalu külade 10-võistlus), mis toimus sel aastal 5. korda.

Aastaid on Loksa gümnaasium osalenud ja võitnud Arne juhtimisel mitmel korral Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängu Bumerang.

Aarne Idavainust on saanud Loksa  kooli spordihing ja tugi.

Aasta Spordisõbralikuma auhinna kandidaadid esitasid kõik maakonnad. Põlvamaalt oli selleks Vastse-Kuuste Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Reet Johanson. Eesti Koolispordi Liit tunnustas oma  tänukirjaga kõiki konkursi kandidaate väga hea ja tulemusliku töö eest kehalise kasvatuse ainekava täitmisel ning aktiivse sporditöö eest koolis.

Soovime kõikidele tublidele õpetajatele ilusat Õpetajate päeva ja armastust oma töö vastu!


Täiendav info ja kontakt:
Madis Pettai
Eesti Koolispordi Liit
peasekretär
madis@koolisport.ee
Tel. 50 49044