« Tagasi

Põlvas toimusid kultuuriteemalised ideetalgud „Põlvamaa 2024“

4. novembril kogunes üle neljakümne ärksa inimese Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusesse, ideetalgutele Põlvamaa 2024. Teatavasti on Tartu koos Lõuna-Eestiga 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. Talgute eesmärk oli genereerida uusi ideid ja arendada mõtteid sündmuste osas, mis võiksid parimal viisil haakuda kultuuripealinna programmiga.

Päeva alguses tervitas talgulisi Tartu 2024 loomenõukogu liige Kuldar Leis. Lühiülevaate kultuurpealinna eesmärkidest ning tegevustest andsid Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots ja programmiliini "Elu ja keskkond" juht Triin Pikk. Moderaator Indrek Maripuu jagas mitmeid inspireerivaid suuniseid, mis panid osalejatel mõtted huvitavalt liikuma. Laudkondades toimunud mõttetöö tulemusena sündis arvukalt suurepäraseid ideid. Näitena olgu toodud teraviljafestival „Terav elu", eakatele suunatud tantsusündmus  „Pensioni samba", räpifestival „Räpina Räpp", siidritootjaid ühendav sündmuste sari „Siidritee", maapiirkondades liikuv kultuuribuss „Ääremaastur". Samuti said värskendavaid ideid juurde juba aastaid Põlvamaa kultuurimaastikul toimuvad traditsioonilised sündmused – Ökofestival, Mooste Elohelü, Harmoonika jt.

Ideetalgud Põlvamaa 2024 ei jää ühekordseks sündmuseks. „Olen väga tänulik kõigile osalejatele ja toetajatele, kes ideetalgute toimumisele kaasa aitasid. Samas - häid ideid on Põlvamaa inimestel kindlasti veel ning tuleval aastal on oodata järgmisi mõttetalguid. Ühtlasi on tarvis minna konkreetsemaks, sest parimad ideed ootavad ju ka elluviimist", ütles ideetalgute üks korraldajatest Andres Määr.

Ideetalguid Põlvamaa 2024 korraldas Põlvamaa Arenduskeskus, toetasid Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekt „Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".
 

Lisateave:
Andres Määr
kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 528 4859
E-post: andres.maar@polvamaa.ee