« Tagasi

Selle aasta viimane Pärimusmuusika Pesa kutsub Tantsumajja Moostesse!

Teisipäeval, 21. novembril 2017 algusega kl 19 kostitab meid Mooste folgikojas oma muusikaga seto ansambel Kiiora.

Pärimusmuusika pesa on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Mooste Rahvamuusikakooli koostööprojekt, mis toob Moostesse eriilmelisi pärimusmuusikuid. Piletid: 5/7 eurot. Pileti eest saab tasuda ka pangakaardiga. Igale külalisele pakume kohvi/teed piletihinna sees. Lisaks on avatud kohvik Ketriin Ojasaare hõrgutistega. Eelkoolilastele tasuta sissepääs. Olete oodatud kuulama, kaasa tantsima, jutlema, jooksma, vestlema, end mõnusasti tundma. Kaastegevad Põlva setod. Tantsumaja perenaine on Kati Taal.

KIIORA sündis 2010. a hilissuvel, kui Matis ja Laurits Leima ning Evelin Ämarik hakkasid omavahelist koosmängu kindlamalt piiritlema. Nimi "Kiiora" on pärit Anne Vabarna lauldud seto eeposest "Peko". Loos andis selle võimsa tammenuia Pekole tema isa, et vajadusel relv kirstupõhjast haarata ja vaenlasele vastu astuda. Samuti pani kiiora rukki vohama, kui seda põllule näidata. Praegu nimetatakse selle nimega ülemsootska valitsussaua.

Lisaks palju kuuldud seto tantsulugudele otsib ansambel repertuaari kõikide rahvaste pärimusmuusikat. Kavas on muusikat Setomaalt ja Eestist, naaberrahvastelt, soome-ugri maailmast ning aina enam annab tooni autorilooming. Sellise multikultuurse panoraami eesmärk on näidata, et pole vahet, kas lugu on sündinud eile või sajandi eest, pärit enda peast või Uusvada külast, särtsakas pillimäng on alati ühtviisi kaasahaarav!

Kiiora on oma senise tegevuse jooksul andnud kontserte Setomaal ja Eestis, aga ka Venemaal, Luksemburgis, Prantsusmaal, Soomes. Ansambli debüütalbum "Püdsäjüräjidõ pido" ilmus 2012. aasta jõulude ajal.

Kooseisu kuuluvad:
Matis Leima - viiul, karmoška, pardsipill, laul
Margret Jürison - karmoška, laul
Laurits Leima - kitarr, laul

 


Lisainfo:
Krista Sildoja
Mooste Rahvamuusikakool
www.rahvamuusika.ee