« Tagasi

Rahvamuusika õppemetoodikaid käsitleva e-raamatute projekti eksperdid said Leedus toimunud rahvusvaheliselt kohtumiselt innustust ja uusi ideid

7. detsembril toimus Leedus, Utena linnas asuvas muusikakoolis, rahvusvahelise Erasmus+ projekti töökoosolek, kus osales Eesti poolse partnerina Mooste Rahvamuusikakool.

Eesti eksperdid Krista Sildoja, Kadri Lepasson ja Toomas Ojasaar kohtusid erialaspetsialistidega teistest riikidest ning ühisel koosolekul tutvustati valmivate e-õpikute põhimõtteid ja lähenemisi, erinevate kasutatud noodi kirja panemise viiside plusse ning miinuseid, vajalike õppevideote ja näidisfotode valimise kriteeriumeid ning arutati ka üldiselt rahvamuusika õpetamise, kasutamise, kirjutamise ja mängimise erinevate aspektide üle.

Projekti Eesti-poolne manager Kati Taal tõdes, et tema jaoks oli kohtumine väga informatiivne ning ka inspireeriv. "Meie oma Mooste õpetajate poolt kirjutatavad e-raamatud on väga põnevad, selgelt arusaadavad ning innustavad, nad kohe kutsuvad rahvamuusikat õppima ning pillimänguga tegelema!"

Projekti raames toimuvate avalike rahvamuusikakursuste, rahvusvahelise konverentsi ning raamatute esitluse kohta saab lisainfot projekti kodulehelt või FB-lehelt.

E-õpikud valmivad 2018. aasta sügiseks ning käsitlevad rahvapärast viiulimängu, Tepp-lõõtsa ning rahvakannelt, lisaks kohandatakse eesti traditsioonile ka üks läti ja üks leedu õpik, mis käsitlevad vastavalt mandoliini ja libliklõõtsa mängutraditsioone ja õppimistehnikaid.


Lisainfo:
Projekt FB-lehekülg
Videomeenutus Leedu kohtumiselt: https://youtu.be/o7ODieC324M
Projekti koduleht: http://folkmusicbaltics.weebly.com/