« Tagasi

Põlva pürgib lõõtsapealinnaks

Möödunud laupäeval, 19. juulil toimus Põlvas neljas rahvusvaheline lõõtspillifestival HARMOONIKA. Seekordse peoga tähistasid lõõtspillimängija Lõuna-Eesti legendaarse lõõtsamehe ja esimese lõõtsakuninga Karl Kikase 100. sünniaastapäeva.

Laupäeva südapäeval avati Põlva kesklinnas kultuurikeskuse treppide juures Karl Kikka skulptuur. Skulptuuri autoriks on Juhan Vein. Omal ajal jäeti ka selline tähtis töö nagu heinategu pooleli, kui Kikas mängis. Nüüd oli üle 100 inimese jätnud kõrvale teised tegemised, et tulla austama pillimehe mälestust. Nende seas ka teine lõõtsakuningas Juhan Uppin. Sümboolne on see, et umbes samal ajal krooniti Võrus kolmandaks Eesti lõõtsakuningaks Põlva mees Toomas Ojasaar.

Õhtul tõmbasid Eesti parimad lõõtspillimängijad oma lõõtsad lahti Intsikurmus.  Lõõtsakuningas Juhan Uppin esitas pidulistele Karl Kikka puhast ja täpset mängustiili, laval tehti lõõtsatrikki labakinnastega ning lõõtsade saatel astus üles ka Eesti üks armastatumaid naislauljaid, särav ja mitmekülgne Birgit Õigemeel. Muusika tegemisse sekkusid aktiivselt ka Lahedad Mutid, kes püüdsid teha muusikat mõnusalt koomilises võtmes. Peo lõpuloo "Pillimehe leib" esitasid Birgit Õigemeel, lõõtspillide koondorkester ja laulukoor Maarja, rahvas tervitas seda püstiseistes. Peole pani väärilise punkti Trikivabriku tuleshow.

Fotod: Taavi Nagel

„2015. aastal tahame kuulutada Põlva lõõtsapealinnaks, et väärtustada siinset Teppo-lõõtsa traditsiooni hoidmiseks ja jätkamiseks tehtud tööd," sõnas peo lõpus Põlva vallavanem Georg Pelisaar.


Lisainfo:
Annely Eesmaa
Teabespetsialist
Põlva Vallavalitsus
Tel: 799 9494
E-mail: Annely.Eesmaa@polva.ee