« Tagasi

Maakondlikku võidupüha peeti Moostes

23. juunil peeti traditsioonilist maakondlikku võidupüha Moostes. Toimus pääste- ja kaitsejõude demonstratsioon ja pidulik võidutule vastuvõtmise ja jagamise tseremoonia.

Presidendi läkitatud võidutule võttis vastu maavanem Ulla Preeden ning koos Kaitseliidu Põlva maleva pealiku kapten Janel Säkkiga jagati võidutuli Põlvamaa omavalitustele. Võidutule tõid maakonda kaitseliitlane Rivo Rebane ja naiskodukaitsja Sille Kingla. Tseremoonial musitseeris rahvapilliorkester Elurõõm, Mare Põllu juhendamisel.

Maavanem Ulla Preeden ja tuletoojad süütasid urnis võidutule. Foto: Põlva Maavalitsus

Pärastlõunal oli Linakoja hoov kaitse- ja päästejõudude päralt. Väiksed ja suuremad huvilised said politsei, pääste ja kaitseliidu varustusega tutvuda.

Võidupüha on tähistatud alates 1934. aastast. Oma kõnes juhtis maavanem Ulla Preeden tähelepanu võidupüha tegelikule sisule. "Kuid kas eestlastele nii omane rahvuslik püha kannab veel seda 20. sajandi alguse vabaduse ihalust ja pühendunud riigivaimu? Kas paljud, kes ülevas meeleolus vabal päeval lõkete ümber kogunevad, grillidel liha küpsetavad ja pillimeeste ettekantud helide saatel jalga keerutavad, omavad üldse teadmist päeva tegelikust sisust. Meie vabadus, nii isiklik kui riiklik ei ole iseenesestmõistetav privileeg, vaid see on meie õigus ja samal ajal ka kohustus."

Maavanem tänas tänaseid riigikaitsjaid: "Ma tänan väga kaitseväe ja kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, tublisid noori ja noorte juhte, politsei- piirivalve- ja päästeametnike. Põlvamaal on turvaline elada ja seda näitavad ka uuringud, et kohalikud hindavad kõrgelt oma elukeskkonna turvalisust."


Lisainfo:
Maret Reinumägi
Avalike suhete nõunik
Põlva Maavalitsus
Tel: 799 8903, 5693 8148
E-mail: maret.reinumagi@polva.maavalitsus.ee