« Tagasi

Järgmise lõõtspillipeo tarvis tuleb Intsikurmu suuremaks ehitada

Laupäeval, 18. juulil toimunud 5. rahvusvahelist lõõtspillipidu Harmoonika pidid paljud pealtvaatajad jälgima püsti seistes, kuna istekohad täitusid juba mõni aeg enne kontserdi algust.

18. juulil toimus Põlva Intsikurmus Eesti lõõtspillipealinna aasta suursündmus lõõtspillipidu Harmoonika. August Teppo 140. sünniaastapäeva tähistamiseks esilinastusid seal lühifilmid Eesti rahvusliku lõõtspilli isast August Teppost ja tema pillist. Nende tarvis üles seatud LED ekraan osutus sel aastal asendamatuks, sest nii said suures plaanis pidu jälgida ka need, kes pinkidele istuma ei mahtunud.

"Vaatamata sellele, et eelmisel päeval oli Põlvas rahetorm ja maha sadas lumi, oli meile rõõmsaks üllatuseks pillipeo rohkearvuline publik, keda oli jällegi enam kui eelmisel aastal. Järgmisel aastal peame tõsiselt mõtlema Harmoonika publikuala suurendamise peale," ütles Põlva abivallavanem Janika Usin, kes on lõõtspillipealinna projektijuht.

Kontserdil astusid üles noored ja vanad pillimehed, enesele ise lõõtspilli valmistanud meistrite orkester, pillimees Raimo Urpilainen Soomest, bajaanivirtuoos Vitalii Kozitsky Ukrainast, lõõtsakuningas Juhan Uppini ansambel RÜÜT ja pasunapoisid Tallinnast. Viiendale Harmoonika peole lisas sära muusikalitäht Hanna-Liina Võsa ja lõõtsamehi tervitas ka Eesti Laul 2015 finalist ansambel Blurry Lane. Traditsiooniliselt kogunes lavale ka lõõtspilli koondorkester, kus sel aastal mängis üle 60 pillimehe. Pidu lõppes tulemänguga, millest ei puudunud ka saluut.

"Ma pole veel Baltikumis kohanud sellist suurt ja ainult ühele pillile keskendunud kontserti. Siin on kindlasti tegemist ainulaadse suursündmusega, mis paelub väga suurt publikut," sõnas kohal viibinud Läti Balvi munitsipaliteedi juht Andris Kazinovskis.

Fotod: http://www.polva.ee/?id=1739&gallery_id=87


Lisainfo:
Annely Eesmaa
Teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus
Tel: 799 9494 / 516 0435
E-mail: Annely.Eesmaa@polva.ee