« Tagasi

EDULUGU: Põlvamaalt pärit maastikuarhitekt arendab Saksamaal piiriülest koostööd

Räpinas elanud-kasvanud ja täna Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseva maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum maastikuarhitekt Edgar Kaare läks seitsmeks kuuks Saksamaale Müncheni arhitektuuribüroosse Irene Burkhardt Landschaftsarchitekten Stadtplaner.

Eesmärk on teha seal erialast tööd ja end maastikuarhitektuuri valdkonnas täiendada.

Tal oli soov leida 6–7 kuuks maastikuarhitektuuribüroo, milles tegeletakse esmajoones avalike alade kujundamisega. „Pakun  Saksamaale oma teenuseid ja oskusi, kuid saan end ka ise edukalt täiendada ning leida kontakte piiriülese koostöö jätkuks. Olen pikalt sellele erialal töötanud ja leian sellest koostööst palju kasulikku," lisas Kaare.

Riigi valikut põhjendas ta maastikuarhitektuuri eriala kõrge tasemega. „Siin mõistetakse, et ruumikujundamisel ei saa maastikuarhitektist mööda vaadata. Erialaõpe ja tööpraktika on teineteisega läbipõimunult kasvatanud tugevad juured ning saavutanud kõrgelt hinnatud taseme. See, et rahvusvahelise maastikuarhitektuuri eriala ajakirja TOPOS toimetus asub Münchenis, on juba märk iseenesest," lisas Kaare.

Täpsemalt kirjutab ta oma esimestest kogemustest Münchenis TajuRuumi blogis: http://tajuruum.wordpress.com/2014/04/08/maastikuarhitektuuri-eksport-saksamaale/