« Tagasi

Põlva Kaubamajas avati Põlvamaa meenete lett

Põlva Kaubamaja Kodumaailmas on märtsikuu algusest avatud Põlvamaa meenete lett. Mitmed esemed on 2016.a. meenekonkursi võitnud ettevõtjate tooted, mis kannavad Põlvamaa sümboolikat ning rohelisema elu ideed ja on seetõttu sobivad näiteks kingitusteks nii Eestis kui ka välismaal.

Meenete leti tootevalikus on näiteks Põlvamaa sümboolikaga kruusid, ostukotid, põlled, külmkapimagnetid, järjehoidjad, küünlad ja erinevad teesordid.

Põlva Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Kristo Anderson kommenteeris väljapanekut: "Meil on hea meel, et saame pakkuda oma klientidele meie kodukanti tutvustavaid tooteid. Kevadel ja suvel, mil Põlvamaad külastavad paljud turistid, on neil nüüd võimalus siit midagi mälestuseks kaasa osta."

"Meie osakonnast on tihti küsitud Põlvamaa suveniire, nüüd on meil suurepärane valik nende klientide rõõmustamiseks. Me jälgime mida kliendid eelistavad ja seetõttu täiendame kaubavalikut jooksvalt vastavalt nõudlusele ja hooajale," rõõmustas Kodumaailma juhataja Kertu Leib. 

Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu sõnas:"See on väga rõõmustav uudis, et maakonnakeskuses on meenete valik suurenenud ja nende kättesaadavus paranenud. Ühelt poolt on selline meenelett vajalik nii Põlva kui Põlvamaa külastajatele, teiselt poolt kohalikele, kes võõrsile külla või tööreisile lähevad. Käsitööna valminud meene, mis rõhutab kohalikku eripära ja on sooja südamega tehtud, erineb kindlasti masstoodangust. Loodan, et meenelett leiab peagi täiendust, sest tublisid tegijaid meil siinkandis leidub."

Kodumaailm asub Põlva Kaubamaja 0-korrusel. Põlvamaa meeneletti hoiab töös Põlvamaa Omavalitsuste Liit koostöös Põlva Tarbijate Ühistuga. 

Fotol (autor Leevi Lillemäe): Kodumaailma juhataja Kertu Leib

Vaata ka meenete letist videotutvustust!

 

Lisainfo:
Eve Neemsalu
Tegevjuht
Põlvamaa Omavalitsuste Liit
Tel: 5621 6688
E-post: eve.neemsalu@polvamaa.ee