« Tagasi

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus inspiratsiooniseminar

Ettevõtlusnädala raames toimus 6. oktoobril Põlvamaa põhikoolide 7.-9. klassi õpilastele inspiratsiooniseminar „Millise ideega alustada enda minifirmat?". Inspiratsiooniseminar oli esimene üritus Põlvamaa noorte ideekonkurssi Välgatus tegevustest. Seminari viis läbi loova eneseteostuse uurija ja koolitaja Harald Lepisk ja see toimus Zoom keskkonnas.

Seminaril osales seitse Põlvamaa kooli ca 100 osalejaga. Soovi avaldanud koolidel on võimalus seminari järelvaadata. Kui tunned huvi, siis võta ühendust Põlvamaa Arenduskeskusega.

Harald Lepisk jagas kuulajaskonnale õpetusi, kuidas märgata enda ümber rohkem võimalusi. Läbi huvitavate näidete said osalejad näpunäiteid, kuidas ära tunda head äriideed ning julgustas katsetama ja proovima. Koolitaja jagas lisaks uutele teadmistele erinevaid rakendusi ja veebilehti ideede hankimiseks ja kirja panemiseks. Osalejad said võimaluse mõelda enda oskuste ja kogemuste ning rõõmu varamule; millised inimesed neid inspireerivad.

Põlva Kooli minifirma Meeilu vilistlased jagasid oma kogemusi kahel õppeaastal ettevõtlusest saadud teadmistest ja oskusest. Üheks olulisemaks õppetunniks pidasid Meeilu noored omavahelist suhtlemist ja julgust suhelda uues olukorras võõraste inimestega.

Veebiseminaril jagas osalejatele ettevõtluse alaseid tarkusi Põlvamaa ettevõtja Signe Aid, kes oma ettevõtlusalases karjääris on kogenud nii edu kui ebaedu. Signe järgib oma tegemistes motot – „Kui pidurdamine ei tee sind õnnelikumaks, siis anna gaasi".

Rohkem infot ideekonkurssi tegemistest leiab veebilehelt https://www.polvamaa.ee/valgatus ja Facebooki lehelt Ideekonkurss Välgatus.

Inspiratsiooniseminari toimumist rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projektist "Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".
 

Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee


HITSA Innovatsioonikeskus

miks.ee

TÜ Teaduskool